• شنبه ۵ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 978-293-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان تشریح کرد:

برنامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی استان در ایام اربعین/ تجهیز مرکز مهران برای زائران خانواده بزرگ علمی - کاربردی

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان ایلام برنامه‌های این دانشگاه را در ایام اربعین در استان تشریح کرد.

دکتر «اسفندیار محمدی» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی نیز همراه با دیگر دانشگاه‌ها و با همت دانشجویان ، مدرسان و کارکنان، در ستاد اربعین دانشگاهیان در استقبال از زائران اربعین مشارکت قابل توجهی دارد.

وی با بیان اینکه فعالیت‌های این دانشگاه از یک ماه پیش شروع شده است، تصریح کرد: برپایی موکب و تجهیز مراکز برای اسکان و پارک خودرو به ظرفیت 60 دستگاه، زائران با اولویت خدمات‌رسانی به کارکنان دانشگاه جامع علمی‌کاربردی سراسر کشور در دستور کار قرار گرفت.

رئیس دانشگاه جامع علمی‌کاربردی استان ایلام از ارائه‌ی خدمات سیار با وسیله‌ی نقلیه توسط این دانشگاه به زائران خبر داد و گفت: موکب اصلی این دانشگاه در خروجی شهر ایلام در کنار موکب دیگر دانشگاه‌ها مانند پیام‌نور و فرهنگیان فعال است و به صورت شبانه‌روز به زائران خدمت ارائه می‌کند.

محمدی با اشاره به اهمیت کار فرهنگی در این زمینه و احیاء سنت‌های آیینی، گفت: علاوه بر توزیع بسته‌های فرهنگی و ایلام‌شناسی در بین زائران، مراسم سنتی «چمر» در روستای مورت با مشارکت مرکز علمی‌کاربردی جهاددانشگاهی در هفته‌ی منتهی به اربعین حسینی برگزار خواهد شد.

وی با اشاره به برگزاری ستاد اربعین دانشگاهیان استان  با حضور معاون فرهنگی وزیر علوم ، ابراز امیدواری کرد بیش از پیش شاهد نقش‌آفرینی شایسته‌ی دانشگاهیان در همایش باشکوه اربعین باشیم.

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: