• جمعه ۴ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۴۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-1194-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

توصیف مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم از اربعین؛

اربعین؛ باور شورآور و شوری در باور

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم گفت: در شرایطی که مدرنیته همه‌ی عناصر ارزشی و عرفی جامعه را تحت‌الشعاع قرار داده، شور مردم برای میزبانی از زائران اربعین بسیار مبارک است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمدهادی عسکری» در نشست ستاد اربعین دانشگاهیان استان، در دانشگاه ایلام، اظهار کرد: اربعین در دنیا منحصر به فرد است و اجتماع این همایش 5 برابر حج به عنوان بزرگترین رکن عبادی مسلمانان است.

وی با بیان اینکه شکل‌گیری این اجتماع با شور و شوق هر چه تمام‌تر در هر زمانی حتی با وجود تهدید جریان تکفیری از ویژگی‌های این حرکت عظیم است، تصریح کرد: حضور پیروان سایر ادیان با عشق و دلدادگی تمام از ویژگی‌های دیگری است که اربعین را متمایز کرده است.

مدیرکل فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با اشاره به استقبال مردم استان ایلام از زائران اربعین ، گفت: این موضوع از نظر فرهنگی و جامعه‌شناسی نیاز به تامل دارد و در شرایطی که مدرنیته همه‌ی عناصر ارزشی و عرفی جامعه را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد شور مردم برای میزبانی از زائران اربعین بسیار مبارک است.

عسکری تصریح کرد: در مرز چذابه و مهران اوج دلدادگی به سید و سالار شهیدان دیده می‌شود و اربعین میثاق رهایی از قیودات و باور شورآور و شوری در باور است.

در پایان این نشست معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم و مدیرکل فرهنگی این وزارت‌خانه و   اعضای ستاد اربعین دانشگاهیان استان از موکب‌های دانشگاهیان استان بازدید کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: