• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 978-891-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تصفیه‌خانه فاضلاب ایوان افتتاح شد

تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ایوان با حضور وزیر نیرو افتتاح شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «رضا اردکانیان» در این مراسم، اظهار کرد: دراستان ایلام 276 پروژه وجود دارد که اعتباری بالغ بر 1400 میلیارد تومان هزینه شده و یا خواهد شد و  درمقایسه باسایر استانها پیشرف پروژه‌ها بیش از 70 درصد و بالاتر از متوسط کشور است.

مهندس «مظاهری» مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان ایلام در باره‌ی این پروژه گفت: تصفیه‌خانه فاضلاب شهر ایوان ششمین تصفیه خانه فاضلاب در استان ایلام است که پس از انجام طرح‌های مطالعاتی در سال 92 در زمینی به مساحت 4.8 هکتار احداث شده و  برای اجرای آن قراردادی به ارزش 243  میلیارد ریال به روش B.O.T   با بخش  خصوصی  منعقد شد  که در افق طرح  48 هزار نفر جمعیت تحت پوشش قرار می‌دهد.

وی افزود: این طرح یکی از طرح‌های مهم استان ایلام است که با هدف بالا بردن سطح بهداشت عمومی و جلوگیری از آلودگی آب‌های زیرزمینی و بهبود وضعیت زیست محیطی شهر ایوان  و همچنین تامین بخشی از نیازهای کشاورزی و صنعتی اجرا شده است.

مظاهری  در خصوص فرایند تصفیه در این تصفیه خانه گفت: تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان با ظرفیت تولید روزانه 9000 مترمکعب پساب و با فرایند سیستم لجن فعال با هوادهی گسترده ایجاد شده است.

وی افزود: با بهره برداری از تصفیه خانه فاضلاب شهر ایوان  جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب در استان  به بالای 60 درصد افزایش می‌یابد که این  درصد  نسبت به میانگین کشوری بالاتر است و  بر42 کیلومتر شبکه فرعی و اصلی، 4 کیلومتر خط انتقال اجرا شده است

این مراسم با حضور استاندار ایلام، نمایندگان مجلس درشورای اسلامی، معاونین وزیرنیرو، معاون وزیر جهاد کشاورزی و مديرعامل شركت سهامي مهندسي آب وفاضلاب کشور برگزار شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: