• پنجشنبه ۳ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-994-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خبر داد:

ثبت نام بیش از یک میلیون و 700 هزار نفر در سامانه سماح/ تاکید بر برجسته‌سازی حماسه‌ی اربعین در ابعاد بین‌المللی

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: هر سال بر اشتیاق مردم برای حضور در این مراسم که شکوه و جلوه خاصی از اقتدار شیعیان عالم است به رخ جهانیان کشیده می‌شود و باید تلاش کنیم این حماسه در ابعاد بین‌المللی بیشتر برجسته شود .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «سیدعباس صالحی» در بدو ورود به استان در جمع خبرنگاران اظهار کرد: مردم ایلام در چند سال اخیر پذیرای زوار اربعین حسینی بوده اند و این افتخار نصیب مردم استان است که در پذیرایی از زائران پیشقدم و پیش‌قراول باشند .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اینکه بخشی از سفر نیز در ارتباط با بازدید از مهران و شرایط موجود و نحوه تردد زوار حسینی از این مرز است، یادآور شد: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سازمان حج و زیارت از زاویه‌های مختلف با بحث اربعین حسینی ارتباط دارند و سازمان حج و زیارت نیز به دلیل پاره ای از وظایف ذاتی خود در خصوص زائران اربعین حضور فعال داشته و دارد .

صالحی با تاکید بر اینکه  تلاش می شود نمایشگاه ها و برنامه های پیش از اربعین حسینی، همزمان با اربعین و بعد از اربعین بتواند اربعین را در فضای مطهر این سرزمین که مفتخر به تردد زوار حسینی است، بیشتر دیده شود، تصریح کرد: نمایشگاه‌ها و جشنواره‌های مختلفی در ایام اربعین حسینی در مرز مهران و استان ایلام برگزار می‌شود .

وی با اشاره به شور و اشتیاق مردم برای حضور در حماسه‌ی اربعین، تصریح کرد: باید تلاش کنیم این حماسه در ابعاد بین‌المللی بیشتر برجسته شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: