• چهارشنبه ۲ آبان ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 978-594-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری:

کاخ فلاحتی در اختیار میراث فرهنگی قرار می‌گیرد

معاون رئیس‌جمهوری و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری گفت: کاخ فلاحتی با کاربری باغ‌موزه در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار خواهد گرفت.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «علی‌اصغر مونسان» بعد از بازدید از کاخ فلاحتی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد:   مقرر شد سازمان عمران و بهسازی شهری  و شهرداری ایلام 50 درصد و استانداری ایلام نیز 50 درصد هزینه خرید این کاخ را تقبل کند.

وی با بیان اینکه مبلغ خرید این کاخ در حساب صندوق توسعه کشاورزی قرار می گیرد و پس از آن کاخ فلاحتی با کاربری باغ‌موزه در اختیار سازمان میراث فرهنگی قرار خواهد گرفت.

معاون رییس جمهور در بخش دیگر این گفتگو با بیان اینکه 1900 پروژه گردشگری با 430هزار میلیارد ریال اعتبار در کشور در حال اجر ا است، تصریح کرد: در بخش تسهیلات اشتغال کم‌بهره روستایی بیش از 2400 میلیارد تومان به حوزه صنایع دستی و گردشگری اختصاص یافته است که مردم می توانند از این فرصت برای ایجاد اشتغال و درآمدزایی استفاده کنند .

وی تاکید کرد: این  آمادگی وجود دارد تا از محل صندوق توسعه ملی وام با بهره 14درصد بدون سقف به متقاضیان ساخت هتل اعطا شود.

کاخ فلاحتی به دستور غلامرضا خان والی در سال 1326 هجری قمری ساخته شده و در خیابان آیت الله حیدری شهر ایلام واقع است. عمارت کاخ فلاحتی هم اکنون به موزه تاریخ کشاورزی تبدیل شده است .

این عمارت و محوطه اطراف آن 20هزار مترمربع مساحت دارد که 2 هزار متر آن به‌عنوان اثر تاریخی در فهرست آثار ملی ثبت شده و به میراث فرهنگی ایلام واگذار شده است .

1800 متر مربع باقی‌مانده از محوطه کاخ فلاحتی ایلام به عنوان فضای اداری و مرکز تحقیقات کشاورزی در اختیار سازمان جهاد کشاورزی ایلام قرار دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: