• یکشنبه ۲۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-3392-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام در دیدار با استاندار واسط:

انتظار داریم عراق بازاچه‌ی شهابی و چنگوله را تعیین تکلیف کند/حل مشکل تردد کامیون‌ها در مرز مهران

دیدار استانداران ایلام و واسط

استاندار ایلام از تردد 310 هزار زائر از اول ماه صفر تاکنون از مرز مهران خبر داد و گفت: این تعداد نسبت مدت مشابه سال گذشته 16 درصد افزایش نشان می‌دهد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در دیدار با «ملا طلال»استاندار واسط عراق اظهار کرد: در این نشست انتظار داریم که بازارچه شهابی و چنگوله نعیین تکلیف، هیئت مشترک ایران و عراق در مرز تشکیل و همه‌ی مواد تفاهم‌نامه‌های قبل اجرایی شود.

وی با بیان اینکه تردد بدون هیچ مشکلی در پایانه مرزی مهران در جریان است و هر روز بر تعداد زوار اربعین اضافه می‌شود، تصریح کرد: در حال حاضر 100 گیت گذرنامه در مرز مهران فعال شده و زائران در کمترین زمان ممکن از مرز خارج می‌شوند.

سلیمانی با قدردانی از همکاری بسیار خوب مردم و مسئولان عراق برای تسهیل در تردد زوار، گفت: مردم عراق در پذیرایی از زوار اربعین حسینی سنگ تمام گذاشته‌اند و مردم ایران نیز با برپایی بیش از 340 موکب برای خدمات رسانی به زوار اربعین در استان ایلام پیش‌بینی شده است .

استاندار ایلام با اشاره به تمهیدات امنیتی در مرز مهران، تصریح کرد: از پل زائر تا پایانه مرزی 6 ایستگاه کنترلی برای زوار وجود دارد و افرادی که بدون ویزا و گذرنامه باشند از مرز برگشت داده می‌شوند .

وی یادآور شد: از خروج هرگونه مواد ممنوعه از مرز توسط زائران به خاک عراق جلوگیری می‌شود .

سلیمانی‌دشتکی گفت:  3000 کامیون حامل بار مواکب از مرز عبور کرده اند و تردد کامیون ها در مرز حل شده است .

وی با اشاره به اینکه تمام زیرساخت‌های لازم در مرز مهران و استان برای ایام اربعین فراهم شده است، گفت: 114 کیلومتر راه اصلی و بزرگراه به راه‌های استان ظرف یکسال گذشته اضافه شده است.


استاندار ایلام در پایان این نشست  اظهار کرد: ملاطلال تصمیم گرفته است به خاطر اهمیت بازگشایی بازارچه  چنگوله با وجود اینکه به عنوان نماینده مجلس ملی عراق انتخاب شده و ماموریت وی در بعد از اربعین بعنوان استاندار تمام می‌شود اما تا دو هفته بعد از اربعین به خاطر راه‌اندازی بازارچه های شهابی در عراق و چنگوله در ایران، به کار خود ادامه دهد.

وی گفت: تصمیم دیگر این بود که علاوه بر نیروهای موجود در مرز یک کمیته قوی مشترک با اختیارات کامل برای رفع مشکلات احتمالی در مرز تشکیل  و مفاد تفاهم‌نامه‌هایی که طی این سال‌ها بین دو استان ایلام و واسط منعقد شده و اجرا نشده است توسط یک کمیته مشترک پیگیری و اجرایی شود.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: