• چهارشنبه ۲۵ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۲۱:۰۲
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 977-3092-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

‍ در دیدار استاندار ایلام با وزیر کشور عراق در مرز مهران عنوان شد؛

مشکل کامیون داران در مرز مهران برطرف می شود

‍  در دیدار استاندار ایلام با وزیر کشور عراق در مرز مهران و ارتباطات ویدئوکنفرانس با فرمانده نیروی انتظامی کشور عنوان شد که ؛
مشکل تردد کامیون های کالا درمهران نیازمند همکاری مسئولان عراق است.

 به گزارش ایسنا، منطقه ایلام به نقل از روابط عمومی استانداری ایلام، قاسم سلیمانی دشتکی صبح چهارشنبه در دیدار با وزیر کشور عراق در مرز مهران و در ارتباط زنده با فرمانده نیروی انتظامی کشور، مشکل تردد کامیون های کالا درمهران را نیازمند همکاری مسئولان عراق عنوان کرد و گفت؛ همزمان بحث تجارت و عبور کالا تداخل پیدا کرده و مشکلاتی را به وجود آورده است و در حال حاضر تعداد زیادی کامیون پشت صف انتظار داریم.

وی گفت: دو روز قبل تفاهم‌نامه‌ای را با کشور عراق امضا کردیم که بتوانیم مواد مورد نیاز موکب ها را سریعاً انتقال دهیم.

استاندار ایلام تصریح کرد: هر روز شاهد تردد زوار هستیم که پیش‌بینی می‌کنیم امروز خروج بیش از ۲۰ هزار را شاهد باشیم و امیدواریم علاوه بر عبور زائران از مرز، بحث تجارت نیز شکل بگیرد و مشکلات پیشرو مرتفع شود.

وی تصریح کرد: پیرو مذاکرات اربعین پارسال، قرار شد که زیرساخت‌های چنگوله را آغاز کنیم تا اگر مجبور شدیم به علت تردد بیش از حد زوار چند روزی بحث تجارت را از مرز چنگوله از سر بگیریم.

سلیمانی دشتکی افزود: از دولت و ملت عراق به خاطر میزبانی شایسته زوار اربعین حسینی قدردانی می‌کنیم.

💢 در ادامه این دیدار قاسم الاعرجی وزیر کشور عراق با عنوان این مطلب که تحریم ها هیچ تاثیری بر روابط ملت ایران و عراق نخواهد داشت، گفت؛ آماده همکاری با مسئولان ایران برای برگزاری هرچه بهتر مراسم اربعین هستیم.

وی در سپس در ارتباط زنده با فرمانده نیروی انتظامی کشور در مرز مهران اظهار داشت: تحریم های ظالمانه علیه ایران قطعا منجر به شکست می شود.

الاعرجی در ادامه گفت: امنیت کامل در مرزهای ایران و عراق برقرار است و هیچ گونه مشکلی برای تردد زوار اربعین در مرزها وجود ندارد.

💢 سردار حسین اشتری فرمانده نیروی انتظامی کشور نیز در این ویدئو کنفرانس اظهار داشت: مرزهای سه گانه  ایران برای تردد زوار اربعین از آمادگی کامل برخوردار هستند.

وی بیان داشت: همه امکانات و زیرساخت های لازم در مرزهای کشور برای تردد زوار فراهم شده و از همکاری مسئولان عراقی برای تسهیل در تردد تشکر داریم.

سردار اشتری با اشاره به اینکه پلیس ایران از ورود زائران بدون ویزا به مرزها و  داخل کشور عراق جلوگیری می کند، گفت: همکاری های خوبی ایران و عراق برای اربعین صورت گرفته و امیدواریم در بخش گذرنامه و صدور ویزا همکاری بیشتر شود.

وی تصریح کرد: یکی از مهمترین مشکلات معطلی کامیون های کالا در مرزهاست که امیدواریم این مشکل از سوی مسئولان عراقی حل شود.

وی افزود: پلیس ایران برخورد جدی با ویزاهای جعلی را نیز در دستور کار قرار داده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: