• یکشنبه ۲۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-2293-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

افتتاح اولین مرکز یادگیری محلی غیر دولتی استان ایلام در چرداول

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام از افتتاح اولین مرکز یادگیری محلی غیر دولتی استان ایلام در چرداول خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «سمیه حیدری» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، با اعلام این خبر اظهار کرد: مراکز یادگیری محلی جهت عملی ساختن برنامه های توسعه و تداوم آموزش های سوادآموزی ،مهارت های اساسی زندگی و سیاست عدم تمرکز در برنامه ها ایجاد می‌شوند و امیدواریم  با ایجاد این مراکز مشکلات جاری سوادآموزی به ویژه به هنگام کردن مطالب خواندنی ،مشکلات جذب سوادآموزان و ... رفع شود.

وی با بیان اینکه مراکز یادگیری محلی  با توانمند سازی و ایجاد فرصت یادگیری مادالعمر برای افراد بیسواد و کم سواد به ویژه مادران که اهمیت نقش آنان در جامعه برکسی پوشیده نیست به توسعه برنامه های فرهنگی ،اجتماعی ،اقتصادی و سیاسی کشور کمک میکند و فرصت یادگیری برابر  را تحقق می‌بخشد، گفت: با اجرای مراسمات مذهبی ،اجتماعی،محلی و ملی در مراکز یادگیری مشارکت پذیری و مسولیت پذیری در جامعه تقویت می شود.

معاون سوادآموزی اداره کل آموزش و پرورش استان ایلام با قدردانی از حمایت همه جانبه فرمانداری چرداول ، اظهار کرد:  امیدواریم با  حمایت و پشتیبانی نهاد ها و ارگانهای دولتی و غیر دولتی از مرکز یادگیری محلی شاهد به ثمر نشستن اهداف این مراکز باشیم.

حیدری از تاسیس  سه مرکز دیگر در شهرستان های ایلام و دهلران به زودی خبر داد و گفت:  با توجه به ظرفیت این مراکز به نسبت تقاضا تعداد مراکز را در سال آینده به طور چشم گیری افزایش خواهیم داد.

وی گفت : بعد از افتتاح مرکز یادگیری محلی غیردولتی باقرالعلوم به مناسبت هفته کودک هدایایی توسط مدیرکل و معاونت سوادآموزی به فرزندان سوادآموزان مرکز اهداء شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: