• شنبه ۲۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-4290-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) تاکید کرد:

ضرورت استفاده از ظرفیت خیّرین فرهنگی

معاون امور فرهنگی کمیته امداد امام خمینی(ره) گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات فرهنگی لازم است از خیّرین فرهنگی و مربیان فرهنگی افتخاری و داوطلب برای خدمت‌رسانی به مددجویان و تقویت بنیه دینی و علمی خانواده‌ها استفاده شود .

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «حسین احمدیان» در نشست مدیران ومسئولان امور فرهنگی کمیته امداد استان،  با بیان اینکه کار فرهنگی یکی از نیازهای مهم و اساسی کشورمان است و حتی برای کاستن از مشکلات اقتصادی کشور به کار و فعالیت فرهنگی نیازمندیم، اظهار کرد: برای همه فعالیت‌هایی که انجام می‌گیرد نیازمند پیوست فرهنگی هستیم و  این پیوست موردنظر شامل موارد گوناگون و متنوعی است و حتی درزمینهه‌های اقتصادی هم لازم است پیوست و نگاه فرهنگی وجود داشته باشد.

وی با بیان اینکه هم‌اکنون بیشترین هجمه‌هایی که علیه کشورمان در جریان است از طریق ابزارها و روش‌های اقتصادی صورت می‌گیرد گفت: درنتیجه برای موفقیت در مواجهه با این هجمه‌ها نیاز به کار فرهنگی و نگاه فرهنگی هستیم و محور اصلی فعالیت فرهنگی کمیته امداد بر مبنای قرآن و اهل‌بیت بوده و اعتقادداریم بر همین اساس بسیاری از دیگر مشکلات خانواده‌ها می‌تواند برطرف شود .

معاون امور فرهنگی کمیته امداد استفاده از خیّرین فرهنگی را از دیگر برنامه‌های این حوزه برشمرد و گفت: با توجه به محدودیت اعتبارات فرهنگی لازم است از خیرین فرهنگی و مربیان فرهنگی افتخاری و داوطلب برای خدمت‌رسانی به مددجویان و تقویت بنیه دینی و علمی خانواده‌ها استفاده شود .

احمدیان به‌ضرورت مشاوره دادن به خانواده‌های مددجو برای مقابله با آسیب‌های گوناگون اجتماعی اشاره کرد و گفت: ازآنجا ‌که مشاوره به‌نوعی انتقال تجربیات موفق زندگی به دیگران است از نیازهای ضروری خانواده‌ها در حوزه فرهنگی به‌حساب می‌آید .

مدیرکل کمیته امداد استان ایلام در دیدار با مسئولان حوزه فرهنگی این نهاد گزارشی از خدمات و فعالیت‌های فرهنگی این نهاد که به خانواده‌ها ارائه می‌شود را تشریح کرد .

بر اساس این گزارش، «ضیاء رضایی» مدیرکل کمیته امداد استان نیز با بیان اینکه هم‌اکنون بیشتر از 5000 دانش‌آموز از خدمات کمیته امداد در استان ایلام برخوردار هستند، گفت: علاوه بر این تعداد دانش‌آموز، بیش از 300 نخبه فرهنگی نیز از خدمات کمیته امداد استفاده می‌کنند .

وی گفت: خدمات فرهنگی و آموزشی کمیته امداد باعث شده است که آسیب‌های اجتماعی در بین خانواده‌های مددجوی این استان به حداقل برسد و در موضوعی مثل طلاق نیز کمترین آمارهای این آسیب مربوط به خانواده‌های مددجو است .

رضایی با تأثیر حمایتهای فرهنگی و اقتصادی کمیته امداد در موفقیت خانواده های مددجو و فرزندان آنها اشاره کرد و گفت: این حمایتها باعث شده است که بسیاری از فرزندان مددجو هم اکنون به عنوان پزشک یا مدیران اجرایی در جایگاه‌های والا به مردم خدمت‌رسانی کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: