• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3690-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

روزی برای استاندارد/ زبانی مشترک و اطمینان‌بخش

امروز به مناسبت گرامیداشت روز استاندارد برنامه‌ای برگزار شد که در آن در کنار تجلیل از مدیران بزرگترین واحدهای تولیدی استان از کودکانی تجلیل شد که فرایند استاندارد و اهمیت آن را به زبان نقاشی ترسیم کرده ‌بودند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، استاندارد زبان مشترکی است که به کارخانه‌دار و تولیدکننده‌ وجاهت، به مصرف کننده اطمینان خاطر و به این کودک که این گونه رویاها و آرزوهایش را ترسیم کرده ، امیدواری می‌دهد که بزرگ‌ترها به سلامت و ایمنی وی اهمیت می‌دهند.

در جای‌جای مکان برگزاری این برنامه پیام تبلیغاتی استاندارد انقلاب صنعتی چهارم به چشم می‌خورد و به این شعار منتهی می‌شد که # کالای – استاندارد – ایرانی – میخرم. به امید روزی که با همت تولیدکنندگان داخلی همه در عمل به این شعار مقید باشند.

«محمد نوذری» معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام ، در این مراسم، با بیان اینکه کالای غیراستاندارد نمی‌تواند در جهان صنعتی امروز رقابت کند، اظهار کرد: سالانه کالاهای بی‌کیفیت و غیراستاندارد ضربات ضرر زیادی به جامعه می‌رسانند.

وی با بیان اینکه استاندارد ضامن ایمنی، بهداشت و سلامت یک جامعه است، تصریح کرد: استاندارد موجب انضباط اجتماعی و افزایش سرمایه‌ی اجتماعی و اعتماد به نظام سیاسی می‌شود.

معاون استاندار ایلام گفت: برای توسعه یک شهر از لحاظ کمی و کیفی استانداردسازی در افق چشم انداز چندساله امری ضروری است.

دکتر «کریم همتی» رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان ایلام نیز در این مراسم اظهار کرد: استاندارد زبانی مشترک است که به همه اطمینان می‌دهد فلان کالا یا خدمت از سلامت کامل برخوردار است و در نهایت نظم ارائه می‌شود.

وی با تاکید بر اینکه انسان سالم محور توسعه است و رعایت نکردن استانداردها در موضوع سلامت به مفهوم بازی کردن با جان مردم است، گفت: خوشبختانه از سال 1393 با انعقاد تفاهم‌نامه‌ای بین وزارت بهداشت و سازمان ملی استاندارد هماهنگی و هم‌افزایی لازم به وجود آمده است.

مهندس «مهناز همتی» مدیرکل استاندارد نیز در این همایش اظهار کرد: با تلاش همکاران و کارشناسان این اداره کل،  استاندارد ایلام در سال ۱۳۹۶ به عنوان دستگاه برتر کارگروه زیربنایی تولید استان شناخته شد.

 وی برگزاری ۶۳۰ ساعت دوره آموزشی با موضوع استاندارد برای تولیدکنندگان و ۱۰۰۰ نفرساعت دوره آموزشی برای کارکنان در جهت ارتقا کیفیت عملکرد ، استخراج و ترخیص ۷۶ هزار تن کالا در گمرک مهران به عنوان کالای استاندارد، تشکیل ۴ کارگروه استانداردسازی در استان و کمک به استانداردسازی ۲۰ درصدی شهربازی های استان را از جمله کارهای انجام شده دانست.

همتی نظارت و بررسی استانداردسازی های لازم در حوزه های مختلف از جمله بررسی ترازو های صنف فلزات گران بها، افزایش کیفیت تولیدی صنایع استان با ارزیابی های مستمر را از دیگر فعالیت‌های انجام شده عنوان کرد و گفت: ارتقاء کیفیت و اجرای برنامه‌های کنترلی و نظارتی مهمترین برنامه در ایام اربعین در استان ایلام است.

۱۴ اکتبر در تقویم جهانی و ۲۲ مهر در تقویم ملی، روز جهانی استاندارد نامگذاری شده است.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: