• چهارشنبه ۱۸ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 977-3590-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام:

رویکرد دولت توان‌افزایی جوامع محلی برای حل مشکلات است

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام از زنان مدیر روستا خواست با افزایش مطالعه درباره محیط پیرامون به راهکارهایی علمی و مطمئن برای اداره‌ی بهتر امور برسند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «مریم شادیوند» در همایش زنان و مدیریت روستا با تاکید بر رویکرد اقتصادی که با همکاری دفتر امور زنان و خانواده استانداری و معاونت آموزشی جهاددانشگاهی استان برگزار شد، اظهار کرد: چالش امروز کشور ما بیکاری است و متاسفانه این چالش زمینه‌ی معضلات زیادی را نیز ایجاد کرده است.

وی با اشاره به رویکرد توان‌افزایی دولت در جوامع محلی برای حل این مشکل، گفت: زنان مدیر روستا می‌توانند با برنامه‌ریزی برای این رویکرد و با مدیریت خلاقانه و همراهی با مردم در راه حل این مشکل گام‌های اساسی بردارند.

مدیرکل دفتر امور بانوان و خانواده استانداری ایلام با تاکید بر اینکه معمولا مدیران زن جزء پاکدست‌ترین، شریف‌ترین و وظیفه‌شناس‌ترین مدیران هستند، از زنان مدیر روستا خواست با افزایش مطالعه درباره محیط پیرامون به راهکارهایی علمی و مطمئن برای اداره‌ی بهتر امور برسند.

شادیوند با تاکید بر ارتباط مدیران زن جوامع محلی با یکدیگر و با مدیریت کلان استان، اظهار کرد: می‌توان با هم‌افزایی تجربه‌ها به کارهایی نو و ابتکاراتی ماندگار دست زد.

وی محله‌بندی روستاها، شناسایی رابطان محلی ، استفاده از ظرفیت دستگاه‌ها ، بهره‌گیری از ظرفیت نخبگان روستایی را از جمله راهکارها برای ارتقاء مدیریت روستاها عنوان کرد و گفت: مدیران زن در روستاها می‌توانند با ارتباط خوب با مردم و مطالبه‌گری از ادارات و سازمان‌ها گام‌های بلندی در راه رفع مشکلات و چالش‌های پیش‌ رو بردارند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: