• سه شنبه ۱۷ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۳
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-1594-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار تاکید کرد:

ضرروت برگزاری مردمی کنگره سرداران و 3000 شهید ایلام/ کنگره شهدا ترسیم گذشته برای تضمین آینده است

استاندار بر برگزاری مردمی کنگره سرداران و 3000 شهید ایلام تاکید کرد و گفت: رسالت کنگره‌های شهدا ترسیم گذشته برای تضمین آینده است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌‌دشتکی» در نشست شورای سیاستگذاری برگزاری کنگره سرداران و 3000 شهید استان ایلام اظهار کرد: ایلام در طول 8 سال دفاع مقدس قهرمانانه ایستاد و در مرزداری نمونه نداشت و  3 هزار شهید و 12 هزار نفر جانباز را تقدیم انقلاب کرد.

وی با بیان اینکه در طول 8 سال دفاع مقدس نه تنها از فراهم شدن زیرساخت‌ها در ایلام خبری نبود، بلکه زیرساخت‌های مختصر نیز بمباران شد و از بین رفت، تصریح کرد: استان ایلام 8 سال از کشور طلب دارد.

وی با تاکید بر اینکه رسالت اصلی کنگره نمایش و تبیین مقاومت مردم در مقابل رژیم بعثی تا بن دندان مسلح ، با دستان خالی است، تصریح کرد: در آن زمان ما آمادگی جنگ نداشتیم و در حالی که تازه انقلاب شده بود خودمان را جمع کردیم و با سلاح الله اکبر و با تکیه بر مردم و بسیج مقاومت کردیم و امروز به آن روش افتخار می‌کنیم و در مقایسه‌ی این برهه از تاریخ با ترکمنچای ، گلستان، اواخر جنگ جهانی و هنگامی که با یک نعره‌ی انگلیس بحرین را از دادیم، به خود می‌بالیم.

استاندار ایلام انتقال رشادت‌ها و مظلومیت‌های رزمندگان و بسیجیان به نسل امروز و آینده را از اهداف این کنگره عنوان کرد و گفت: لازم است همه‌ی دستگاه‌ها به این کار اهمیت دهند و با احساس مسئولیت کارها را تقسیم کنند.

سلیمانی‌دشتکی بر برگزاری مردمی این کنگره تاکید کرد و ادامه داد: برگزاری چنین یادواره‌هایی ترسیم گذشته برای تضمین آینده است.

وی بر بهره‌گیری از زبان هنر برای ماندگاری این کنگره تاکید و تصریح کرد: اعضای کمیته‌های مختلف ابعاد مردمی حوزه خود را شناسایی و در جهت مردمی‌تر برگزار کردن آن تلاش کنند.

در این نشست اعضای کمیته‌ها برنامه‌های در دست اجرا را تشریح کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: