• چهارشنبه ۱۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-1491-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

لاریجانی:

تصویب نهایی لایحه مناطق آزاد و ویژه به نفع کشور است

 دکتر «سلام امینی» نماینده ایلام ، در دیدار با رئیس مجلس مجلس ، یک بار دیگر از وی درخواست کرد برای تصویب نهایی منطقه آزاد مهران و دیگر مناطق در دست بررسی با شورای نگهبان رایزنی‌های لازم را داشته باشند .

به گزارش گروه دریافت خبر  ایسنا، منطقه ایلام ، دکتر «سلام امینی» در دیدار با دکتر «علی لاریجانی» از مدیریت مؤثر وی  در جریان تصویب لایحه مناطق آزاد و ویژه در مرحله کلیات و هم در مرحله جزئیات قدردانی و اظهار کرد: نفوذ کلام و جدیت ریاست مجلس در تصویب لایحه مذکور درهر دو مرحله چشمگیر و مثمر ثمر بوده است

امینی از رباست مجلس تقاضا کرد که درخصوص تاییدیه نهایی لایحه مناطق آزاد در شورای نگهبان ازنفوذ سیاسی و پارلمانی خود استفاده کند تا مردم استان های مرزی ازجمله ایلام از مزایای اقتصادی و اشتغالزایی آن منتفع شوند .

بر اساس این گزارش  دکتر لاریجانی در این دیدار اظهار کرد: بنده از ابتدای طرح این موضوع در صحن مجلس و نیز در تمام مراحل بررسی این لایحه تا کنون هم به نمایندگان مجلس و هم به اعضای محترم شورای نگهبان توصیه ها و تأکیداتی داشته ام و انشاءالله مجددا پیگیری های لازم را خواهم داشت.

وی تصریح کرد: در شرایط خاص کنونی کشور و با هدف توسعه کمی و کیفی مناطق آزاد و مناطق ویژه، تأیید نهایی این لایحه قطعا به نفع کشور و مردم است.چرا که موجبات رشد و توسعه اقتصادی را میسر خواهد کرد .

امینی در ادامه رایزنی‌های خود، در تماس تلفنی با دکتر حیدری رابط پارلمانی شورای نگهبان ، خواستار رأی مثبت اعضای محترم شورای نگهبان به لایحه مذکور شد و از وی خواست تا درزمینه مزایا وتاثیرات تصویب  لایحه مذکورنهایت مساعی خویش را بکارگیرد که او نیز قول پیگیری موضوع با نگاه مثبت را داد .

پیش ازاین نمایندگان مجلس با 127 رای موافق، 51 رای مخالف و 10 رای ممتنع از مجموع 196 نماینده حاضر کلیات لایحه ایجاد هشت منطقه آزاد تجاری-صنعتی و دوازدهم منطقه ویژه اقتصادی را تصویب کردند. و در صورت تصویب نهایی در استان های گلستان (اینچه برون)، ایلام (مهران)، اردبیل(اردبیل)، سیستان و بلوچستان(سیستان)، کردستان (بانه-مریوان)، هرمزگان (جاسک)، بوشهر (بوشهر)، کرمانشاه (قصرشیرین) منطقه آزاد تجاری - صنعتی ایجاد می شود .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: