• سه شنبه ۱۰ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۷:۳۶
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-1893-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام در جمع جهادگران دانشگاهی:

از فعالیت‌های اجرایی جهاددانشگاهی در ایلام حمایت می‌کنم

استاندار ایلام گفت: از فعالیت‌های اجرایی جهاددانشگاهی برای توسعه‌ی استان استقبال و حمایت می‌کنم .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست با جهادگران دانشگاهی، ضمن قدردانی از تلاش‌های اعضای این نهاد اظهار کرد: جهاددانشگاهی از بدو تاسیس با نیازسنجی در عرصه‌هایی که لازم دانسته وارد شده و موفقیت‌های زیادی در راه توسعه‌ی کشور نیز کسب کرده است .

وی ورود این نهاد را علاوه بر رسالت‌های ذاتی در بخش‌های مختلف آموزشی، پژوهشی و فرهنگی، پرداختن به موضوعات جدید و مورد نیاز جامعه از جمله فناوری اطلاعات، تجارت الکترونیک و رشته مشاغل‌های وابسته به آی.تی ضروری دانست و تصریح کرد: فرهنگسازی در کارآفرینی و ارتقاء فرهنگ کار از جمله مواردی است که جهاددانشگاهی می‌تواند به آن بپردازد .

استاندار ایلام با اعلام حمایت از فعالیت‌های اجرایی جهاددانشگاهی برای توسعه‌ی استان، فعالیت‌های این مجموعه را در کشت گیاهان دارویی ارزنده توصیف کرد و گفت: موضوع فرآوری در این زمینه بسیار مهم است که باید به آن پرداخته شود .

سلیمانی‌دشتکی پیشنهاد داد جهاد دانشگاهی در شهرستان‌های استان و در داخل جنگل‌ها با توجه به مزیت‌های هر شهرستان کار کاشت یک نمونه گیاه دارویی را آغاز کند و پس از ارائه‌ی طرح، موانع احتمالی در جلسات ستاد تسهیل و اقتصاد مقاومتی طرح و زمینه‌ی همکاری دستگاه‌های دیگر فراهم خواهد شد .

وی با اعلام حمایت از کشت گیاهان دارویی در 35 هکتار از اراضی دهلران، تصریح کرد: می‌توان از طرفی با ایجاد کارخانه‌ زمینه‌ی اشتغال‌زایی بیشتر با فراوری گیاهان دارویی را فراهم و از طرف دیگر مردم را نیز به انجام این کار تشویق کرد .

در ابتدای این نشست «سیدغلامرضا حسینی» رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام نیز ضمن ارائه توضیحاتی از برنامه‌های پیش روی این نهاد در زمینه‌های مختلف پژوهشی، آموزشی و فرهنگی، از همراهی‌های استاندار، معاونان و مدیران کل قدردانی و اظهار کرد: جهاددانشگاهی مصمم به همکاری با تمام مجموعه‌های استان در راه رسیدن به توسعه است .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: