• دوشنبه ۹ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-794-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

اختصاص بیش از 3 میلیارد ریال به تکمیل پروژه‌های میراث فرهنگی ایلام

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان از اختصاص 315  میلیون تومان از اعتبارات ملی برای پروژه‌های معاونت میراث فرهنگی ابلاغ خبر داد.

«عبدالمالک شنبه‌زاده» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، با اعلام این خبر اظهار کرد: از این مقدار اعتبار مبلغ 1000 میلیون ریال به صورت نقدی برای ساماندهی و مرمت قلعه کنجانچم، 200 میلیون ریال بصورت اسناد خزانه برای ایمن سازی مخزن مرکزی و 450 میلیون ریال برای سایت موزه دره شهر  و 1500 میلیون ریال برای ساماندهی و حفاظت شهر تاریخی سیروان تخصیص یافته است.

وی با بیان اینکه شرح خدمات این پروژه‌ها توسط کارشناسان در حال تهیه است  و بعد از طرح و تأیید در شورای فنی اجرا خواهد شد، تصریح کرد: شرح خدمات ساماندهی و حفاظت شهر تاریخی سیروان تهیه و بزودی اجرا خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان ایلام نصب تابلو سنگی ورودی روستا و کنار بنای «گُمه کو» ، حفاظت دو بخش پل تاریخی عرصه اثر،پاکسازی نمونه ای از بناهای زیرزمینی و انجام حفاظت اولیه، فنس کشی بخش های پاکسازی شده، کانال کشی خشکه‌چین با توری گابیون یکی از کوچه ها، پاکسازی اطراف آثار تاریخی از گیاهان، آشغال و عوامل مخرب محیطی و انجام حفاظت اولیه و حفاظت دهنه طاق های موجود داخل عرصه را از دیگر کارهایی اعلام کرد که با این اعتبارات ابلاغی انجام خواهد گرفت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: