• دوشنبه ۲ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 977-194-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

امروز باید به تناسب نیاز روز جامعه در مقوله کتاب و کتابخوانی وارد شویم

استاندار ایلام ضمن محکوم کردن حادثه تروریستی اهواز با بیان اینکه خون هر شهیدی که در راه اعتلای این انقلاب به زمین می‌ریزد، تزریق روحیه شجاعت و صلابت در کالبد ملت است، گفت: امروز باید به تناسب نیاز روز جامعه در مقوله کتاب و کتابخوانی وارد شویم.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی استان ایلام اظهار کرد: این حادثه موجب اتحاد و انسجام بیشتر در مقابل دشمنان شد و عزم مردم و مسئولان را در دفاع از ارزش‌های انقلاب را جزم تر کرد .

وی با بیان اینکه خون هر شهید تزریق شجاعت و شهادمت و پایداری ملت در برابر دشمنان است و مردم را از انقلاب دلسرد نمی‌کند، افزود: این حوادث از ابتدای انقلاب تاکنون بارها موجب ریخته شدن خون انسان‌های بی گناه و به شهادت رساندن شخصیت‌های بزرگی شده و به ناحق همواره به ملت ما اعمال شده است .

استاندار ایلام ادامه داد: اگر این حوادث در هر کشوری رخ می‌داد موجب سقوط آن کشور می شد اما به پشتوانه اتحاد و انسجام ملت این حوادث همواره باعث حفظ اتحاد و همدلی بیشتر ملت و دفاع تمام قد آنان از ارزش‌های نظام شده است .

سلیمانی دشتکی در ادامه به تغییر شیوه‌های جذب کتابخوانی و فرهنگ آن در جامعه اشاره کرد و گفت: امروز باید به تناسب نیاز روز جامعه در مقوله کتاب و کتابخوانی وارد شویم .

وی اظهار کرد: برای عقب نیفتادن از سرعت تغییرات باید همیشه سیستم کاری خود را به روز کنیم و به دنبال افزایش کتابخوان در جامعه باشیم .

استاندار ایلام به مدیران توصیه کرد که با سرعت علم و نوآوری پیش بروند و برای نهادینه کردن فرهنگ مطالعه از به تجهیزات روز و سیستم نوین آشنا باشند .

سلیمانی دشتکی بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در جامعه و تقویت آن در کتابخانه‌های عمومی با همکاری آموزش و پرورش و دستگاه‌های فرهنگی تاکید کرد .

وی اضافه کرد: موضوع کتاب و کتابخوانی باید توسط فرمانداران در جلسات شورای اداری با حضور مدیران کل آموزش و پرورش، فرهنگ و ارشاد اسلامی و کتابخانه عمومی استان مطرح شود .

استاندار ایلام همچنین به بکارگیری مشاوران جوان از سوی مدیران تاکید داشت و گفت: مشاوران جوان در حوزه‌های مختلف امروز حرف‌های زیادی برای گفتن دارند و بهتر است دستگاه‌های اجرایی از این ظرفیت استفاده کنند .

سلیمانی دشتکی با اختصاص 100 درصدی بودجه و اعتبارات پروژه‌های کتابخانه ای از سوی سازمان برنامه و بودجه استان با استناد به تفاهم‌نامه استانداری و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موافقت کرد .

به گزارش ایسنا در این نشست گزارش فعالیت کتابخانه‌های عمومی در 6 ماهه اول سال جاری ارایه و بر ضرورت تعیین تکلیف مناقصه کتابخانه‌های عمومی شماره 2 شهرستان دره شهر و آمفی‌تئاتر کتابخانه مرکزی شهر تاکید شد .

همچنین استاندار با صدور مجوز در خصوص برگزاری جشنواره خیرین کتابخانه‌ساز استان تا پایان سال جاری موافقت کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: