• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۵۳
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 977-191-5
  • خبرنگار : 920916
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

مدیران اجرایی حق ندارند به صاحبان واحدها نیرو تحمیل کنند

استاندار ایلام با تاکید بر اینکه عدم تحمیل نیرو و فعال کردن بیمه بیکاری دو راهکار مناسب برای تداوم فعالیت واحدهای تولیدی است، گفت: مدیران اجرایی حق ندارند به صاحبان واحدها نیرو تحمیل کنند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در نشست ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام اظهار کرد: در وضعیت کنونی و شرایط اقتصادی کشور باید تلاش کنیم واحدهای تولیدی بتوانند فعالیت و تولید خود را تداوم دهند و نباید نیروی کار اضافی به واحدهای تولیدی و صنعتی تحمیل کنیم، ممکن است باعث تعطیلی این واحدها شود .

وی افزود: دولت و نظام نباید کارگران را به حال خود راه سازد و در این شرایط فعال کردن بیمه بیکاری یکی از راهکارهای خوب برای حمایت از این قشر زحمت کش خواهد بود، چاره ای جز این نداریم و موظف هستیم تلاش کنیم شهروندان سختی بیشتر و مضاعفی را متحمل نشوند .

رئیس ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان ایلام به برخی از سفارشات و تحمیل نیرو به واحدهای صنعتی اشاره کرد و یادآور شد: هر کدام از مدیران و افراد ذی نفوذ به دنبال تحمیل نیرو به واحدهای تولیدی و صنعتی هستند که این امر باعث عدم کارایی و فشار به این واحدها می شود .

سلیمانی دستکی تاکید کرد: این اقدام می تواند باعث تعطیلی این واحدها و بیکاری تعداد بیشتری از افراد شود، در این خصوص باید ساز و کار مشخص و ضابطه مندی ایجاد شود و واحدهای صنعتی براساس آن اقدام به جذب نیرو و یا تعدیل نیرو کنند، بیمه بیکاری افراد نیز بطور مشخص واریز و در مواقع بیکاری فشاری به کارگران وارد نشود .

استاندار ایلام تصریح کرد: هیچ یک از کارشناسان و کارکنان دستگاههای اجرایی حق ندارند برای جذب نیرو سفارشی به مدیران واحدهای تولیدی داشته باشند و فقط مدیران و مسئولین در چارچوب قانون و وظایف خود می توانند با مدیران کارخانه ها ارتباط داشته و در این خصوص برخورد جدی و قانونی صورت می گیرد .

سلیمانی دشتکی گفت: مدیران و کارشناسان دستگاه های مختلف نماینده مردم استان در دستگاه احرایی هستند و باید تمام تلاش خود را برای رفع مشکلات استان بکار گیرند .

وی با انتقاد از برخی مدیران دستگاه های اجرایی گفت: مدیران نباید منتظر بخشنامه از مرکز برای اجرایی کردن باشند این نوع مدیریت اشتباه بوده و باید در جهت رفع مشکلات نهایت تلاش خود را به عمل آورند .

در این نشست مسائل و مشکلات واحدهای تولیدی سولفات پتاسیم ایوان و شرکت پویا نخ ایلام، مورد بررسی و تصمیمات برای رفع آنها اتخاذ شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: