• یکشنبه ۱ مهر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 977-193-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

دانش ارائه شده به دانش‌آموزان باید مهارت محور باشد

استاندار ایلام با اشاره به اینکه انسجام، وحدت، حضور و مشارکت مردم و مسئولان در صحنه‌های حساس خونبهای شهدای مظلوم انقلاب و عامل تقویت نظام است؛ گفت: دانش ارائه شده به دانش آموزان باید مهارت محور باشد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در آیین آغاز به کار مدارس و شروع سال تحصیلی جدید اظهار کرد: کشور ایران همواره در طول تاریخ شاهد حوادث تلخ زیادی بوده که این کشور را دستخوش تحول و تغییر کرده اما بعد از پیروزی انقلاب اسلامی حوادث تلخ و اسف باری که دشمنان بر مردم و نظام تحمیل کردند بیشتر شد .

وی افزود: حوادثی چون شهادت مسئولان ارشد نظام از جمله رئیس جمهور و نخست وزیر، شهدای مجلس و دفتر حزب جمهوری اسلامی، ترور شخصیت های موثر انقلاب و مردم عادی، جنگ تحمیلی، فشارهای سیاسی و اقتصادی از سوی استکبارجهانی و حامیان داخلی آنها بر کشور ایران تحمیل شد .

سلیمانی دشتکی اضافه کرد: هر کدام از این رویدادها می‌توانست باعث تجزیه و نابودی هر دولت و انقلابی شود اما هیچکدام از این حوادث خللی در اراده و اتحاد مردم ایران اسلامی وارد نکرد و استواری و استقامت مردم در برابر ناملایمات را بیشتر کرد .

وی به حادثه تیراندازی گروهک‌های معاند به رژه نیروهای مسلح در اهواز اشاره کرد و گفت: دشمنان قسم خورده نظام هیچگاه از این اقدام های کور و بی نتیجه خود درس عبرت نمی گیرند چرا که این حوادث هرچند تلخ سند مظلومیت و اتحاد و یکپارچگی مردم ایران اسلامی در برابر دشمنان و استکبار جهانی است .

وی با یادآوری آغاز سال نو تحصیلی در مراکز آموزشی اظهار داشت: باید دانش ارائه شده به دانش آموزان مهارت محور باشد و بچه‌ها باید تا پایان دوران تحصیل خود مهارت و حرفه‌های شغل محور را فرا بگیرند .

استاندار ایلام عنوان کرد: هدف از ایجاد مدارس و هنرستان های فنی و حرفه ای و کاردانش و آموزشگاه های فنی در واقع تربیت نسلی تحصیل کرده، با سواد، آشنا به فنون و علوم روز و البته متخصص به حرفه و مشاغل مختلف است تا این دانش آموزان بعد از اتمام تحصیل دغدغه شغل و کسب درآمد نداشته باشند .

وی تاکید کرد: هدف و سیاست اصلی دولت برون سپاری مسئولیت ها و وظایف به بخش خصوصی و سرمایه گذاران است تا این اقشار حوزه خدمات، عمران، صنعت، تولید، و ... را به دست بگیرند و دولت تنها وظیفه نظارت بر عملکرد و امور را بر عهده داشت باشد .

وی ابراز امیدواری کرد: داشن آموزان در آینده با استفاده از علوم و فنون جدید آینده ای سرشار از کار، تولید، توسعه، عمران و آبادانی، اشتغال و کارآفرینی همراه با نشاط و سرزندگی و شادی را برای خود و سرزمینشان رقم بزنند .

به گفته سلیمانی دشتکی استان ایلام دارای ظرفیت‌های زیادی از جمله نفت، گاز، پتروشیمی، اربعین، آب، سیستم‌های نوین آبی، سرمایه انسانی متخصص و ایده پرداز دارد که هر کدام از این شاخص ها می تواند عاملی برای توسعه استان شود .

به گزارش ایسنا، این آیین در دبیرستان پسرانه دوره اول علامه دهخدا با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی و فرمانده هان نظامی و انتظامی استان برگزار شد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: