• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-2890-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

‍ معاون سیاسی امنیتی استاندارایلام:

تاب‌آوری اجتماعی در ایلام پایین است / آموزش‌های دهه‌ی 60 و 70 جوابگو نیست

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام بسیاری از مشکلات اجتماعی مانند خودکشی را نتیجه‌ی پایین بودن تاب‌آوری اجتماعی و فرهنگ گفتگو دانست و گفت: کارشناسان و پژوهشگران در این زمینه به مدیریت اجتماعی استان کمک کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «محمد نوذری» در نشست تخصصی مطالعه کاربردی پدیده‌ی خودکشی (علل ، راهکارها و اقدامات) که در دانشگاه ایلام برگزار شد، اظهار کرد: هر چند رتبه‌ی استان در آسیب‌هایی مانند اعتیاد، جرائم و طلاق در استان در کشور نزدیک به آخر است، اما در اقدام به خودکشی استان وضعیت مطلوبی نداریم که در هیئت اندیشه‌ورزی با حضور اساتید این موضوع مورد بررسی قرار گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه 50 درصد فعالیت‌های معاونت سیاسی و اجتماعی استانداری ایلام مربوط به مسائل اجتماعی است، تصریح کرد: دانشگاهیان در این زمینه راهکار بدهند و باید از بحث نظری خارج شویم و به سمت فراپژوهش پیش برویم.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه از هر کار میدانی که منجر به کاهش خودکشی شود، حمایت می‌کنیم، ادامه داد: در این زمینه با 37 سازمان مردم‌نهاد جهت نشاط آفرینی اجتماعی و کاهش آسیب‌های قرارداد منعقد شده است.

نوذری بسیاری از مشکلات اجتماعی مانند خودکشی را نتیجه‌ی پایین بودن تاب‌آوری اجتماعی و فرهنگ گفتگو دانست و گفت: کارشناسان و پژوهشگران در این زمینه به مدیریت اجتماعی استان کمک کنند.

نوذری از اساتید دانشگاه‌ها خواست در مورد بحران های آب و سایر مسائل زیست‌محیطی و مشکلات اجتماعی راهکار ارائه کنند، تصریح کرد: سند توسعه‌ی اجتماعی استان در حال تدوین است و در آن مشخص خواهد شد که از امروز تا 5 سال آینده از چه نقطه‌ای به کجا خواهیم رسید.

وی گفت: با توجه به اسناد بالادستی باید نسخه‌ای ویژه با شرایط استان برای ایلام تجویز شود، بر نوین کردن آموزش‌ها در این زمینه تاکید کرد و گفت: خیلی از آموزش‌های ما مربوط به دهه‌ی 60 و 70 است که به درد امروز ما نمی‌خورد.

معاون استاندار ایلام بر نقش مردم در این زمینه تاکید کرد و گفت: رمز به ثمر نشستن این گونه فعالیت‌ها اجتماع‌محور بودن آن است و همه‌ی ارکان جامعه باید در این زمینه کمک کنند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: