• یکشنبه ۲۵ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۴:۳۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1593-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تاکید رئیس دانشگاه ایلام بر تداوم پژوهش‌ها درباره مسائل اجتماعی استان/ آمادگی دانشگاه برای همکاری با سایر ارکان جامعه

رئیس دانشگاه ایلام گفت: مسئله‌ای خودکشی با یک پژوهش حل نمی‌شود و درِ پژوهش همیشه باز است و این موضوع باید به صورت پیوسته تداوم داشته باشد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «محمد علی‌اکبری» در نشست تخصصی مطالعه کاربردی پدیده‌ی خودکشی (علل ، راهکارها و اقدامات) که در دانشگاه ایلام برگزار شد، اظهار کرد: برگزاری چنین نشست‌هایی در دانشگاه نشان می‌دهد که مسئولیت اجتماعی خود را در قبال دانشگاه به خوبی تشخیص داده و در حال نقش‌آفرینی در این عرصه است .

وی با بیان اینکه دانشگاه به نقطه‌ی کانونی تبدیل شده و آماده است با دیگر نهادهای دولتی و غیردولتی در راه حل مشکلات اجتماعی گام بردارد، تصریح کرد: تشکیل واحدهای استانی شبکه ملی جامعه و دانشگاه نیز بیش از گذشته به کمک سرعت بخشیدن به این روند آمده است .

رئیس دانشگاه ایلام با تاکید بر اینکه مسائل اجتماعی چند بعدی است و حل آن به تنهایی و توسط یک نهاد ممکن نیست، تصریح کرد: این موضوع از بعد علمی نیز صادق است و در جلسه امروز هم روان‌شناس، هم جامعه‌شناس و هم اساتید آمار زیستی حضور دارند و اظهار نظر کردند .

علی‌اکبری گفت: خوشبختانه نتیجه‌ی تلاش اساتید و کارشناسان دانشگاه ایلام، حسن ظن جامعه به این مجموعه‌ی علمی است و امروز در استان بین تمام حوزه‌ها وفاقی شکل گرفته که نوید بخش نگاه درست به مسائل و حل تدریجی آنهاست .

رئیس واحد استانی شبکه ملی جامعه و دانشگاه با بیان اینکه رسانه‌ها باید در پوشش اخبار موضوعاتی مانند خودکشی ظرافت‌ها را رعایت کنند و رعایت این اصل به معنای سانسور نیست، تصریح کرد: نکته‌ی دیگری که باید رسانه‌ها به آن توجه داشته باشند این است که نباید در این زمینه‌ها به سراغ افراد عمومی رفت بلکه باید با کسانی گفتگو کرد که هم تخصص دارند و هم پیامدهای یک خبر و اظهارنظر را به خوبی درک می‌کنند .

وی با بیان اینکه‌ همه‌ی ارکان جامعه قبول کرده‌اند که جامعه‌ی ما سه دهه است که با مشکل خودکشی روبرو است ، حال دیگر نوبت دادن راهکار توسط اهل علم است، تاکید کرد: مسئله‌ای به این بزرگی با یک پژوهش حل نمی‌شود و درِ پژوهش همیشه باز است و این موضوع باید همیشه تداوم داشته باشد .

به گزارش ایسنا، در این نشست دکتر«کورش سایه‌میری» معاون پژوهشی دانشکده پزشکی و مدیرگروه آمار زیستی دانشگاه علوم پزشکی ایلام، دکتر «امیدعلی باپیری» پژوهشگر، «دکتر فتح‌الله محمدیان» معاون پژوهشی مرکز تحقیقات آسیب‌های روانی و اجتماعی دانشگاه علوم پزشکی ایلام و دکتر «علی ایار» عضو انجمن جامعه‌شناسی و استاد مدعو گروه علوم اجتماعی دانشگاه ایلام آخرین یافته‌های پژوهشی خود را ارائه کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: