• شنبه ۲۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-2294-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

تاکید استاندار ایلام بر تغییر مددجویی به تولید و اشتغال پایدار

استاندار ایلام گفت: باید بحث مددجویی را تغییر داد و به سمت تولید واشتغال پایدار برویم.

به گزارش گروه دریافت خبر  ایسنا، منطقه ایلام،«قاسم سلیمانی‌دشتکی» در  نشست استانداران منطقه 4  کشور که در خرم آباد با حضور «فتاح» رییس کمیته امداد کشور برگزار شد، اظهار کرد: باید رویکرد حال حاضر در بحث مددجویی را تغییر داد و به سمت تولید واشتغال پایدار رفت.

وی ادامه داد: در دولت تدبیر و امید توجه ویژه ای به اقشار آسیب پذیر و کم درآمده جامعه شده است به نحوی که میزان مستمری آنها به بیش از 3 برابر رسیده است.

استاندار ایلام در ادامه بر تجمیع منابع بجای تسهیلات خرد در این حوزه تاکید کرد و گفت: اگرچه کمک ها و مستمری ها می بایست تا رسیدن اقشار آسیب پذیر جامعه به یک وضعیت پایدار از بعد معیشتی ادامه داشته باشد اما در نهایت لازم است به سمت و سوی تجمیع منابع خورد در این حوزه و مشارکت دادن افراد تحت پوشش در امور اقتصادی برویم.

وی ادامه داد: صرف اعطای کمک هزینه به مددجویان، آنان را در مقابل مشکلات و هزینه های امروز زندگی بیمه نمی کند، پس بایست کاری کرد که خود آنان نیز بتوانند در تامین مخارج زندگی مشارکت داشته باشند و حتی این توانایی را در خود ایجاد کنند که در بخش های مختلف مشارکتی از جمله تعاونی ها نفش آفرینی نمایند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: