• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-2390-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام:

افزایش تاب‌آوری اجتماعی ایلام ضروری است

معاون سیاسی امنیتی استانداری ایلام گفت: با توجه به پایین بودن تاب آوری اجتماعی کارشناسان و پژوهشگران، نسبت به پیدا کردن راهکاری برای افزایش تاب آوری اقدام کنند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «محمد نوذری» در همایش آموزشی برنامه های پیشگیری از آسیب های اجتماعی اظهار کرد: با ایجاد یک هیئت اندیشه ورز باید به سمت مباحث فرا پژوهشی حرکت کنیم و به دنبال راهکار باشیم و با ایجاد یک سند جامع اجتماعی اهداف مطلوب را شناسایی کنیم و به سمت آن حرکت نماییم .

وی با تقدیر از برگزار کنندگان همایش کاهش آسیب های اجتماعی ادامه داد: ما دو موضوع را در استان در حوزه اجتماعی دنبال می کنیم که نشاط اجتماعی و کاهش آسیب های اجتماعی از اصلی ترین مباحث اجتماعی در استان هستند .

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با بیان اینکه وجود میزانی از آسیب‌های اجتماعی با توجه به جمعیت جوان کشور طبیعی است خاطر نشان کرد: ما تلاش داریم در سند جامع آسیب های اجتماعی هدفگذاری های دست یافتنی را برنامه ریزی کنیم و در جهت کاهش این آسیب ها تلاش کنیم .

وی با اشاره به اینکه نمی‌توانیم یک نسخه ی کلی برای کاهش آسیب های اجتماعی در سراسر کشور در نظر بگیریم تصریح کرد: باید برای کاهش آسیب های اجتماعی به دنبال راهکارهای بومی و منطقه ای باشیم .

نوذری ادامه داد: یکی از راهکارهای اساسی ما ارائه آموزش های اجتماعی است که باید این آموزش ها متناسب با نیازهای روز جامعه باشد

وی استفاده از مردم ، سازمان های مردم نهاد را برای کاهش آسیب های اجتماعی ضروری دانست و گفت: آسیب ها و تهدیدات داخلی ما بسیار مهم تر و خطرناک تر از تهدیدات خارجی است چرا که دشمنان ما اگر بخواهند پویایی ، نشاط و فعالیت را از جوانان ما بگیرند آنها را به سمت آسیب های اجتماعی سوق دهند .

این مقام مسئول اشتغال ، نشاط اجتماعی، عدالت و آموزش را مولفه ای اصلی کاهش آسیب های اجتماعی خصوصا خودکشی دانست و افزود: بخشی از این عوامل به عهده دولت است و بخش مهم و اساسی آن نیز در اختیار مردم است که باید با استفاده از خود مردم نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی و افزایش نشاط ، اشتغال ، عدالت و آموزش در جامعه تلاش کنیم .

وی بیان کرد: تلاش ما این است که نسبت به کاهش آسیب های اجتماعی در استان حرکت کنیم و این مهم بدون مشارکت و کمک مردم میسر نخواهد بود. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: