• چهارشنبه ۲۱ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۳۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-1393-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون آموزشی جهاددانشگاهی واحد ایلام:

آغاز به کارِ خانه‌ی رباتیک در ایلام، به زودی

معاون آموزشی جهاددانشگاهی ایلام از آغاز به کارِ خانه‌ی  رباتیک در ایلام  در آینده‌ی نزدیک خبر داد و گفت: باید فرزندان و علاقمندان به بازی‌های کامپیوتری را از سرگرمی صرف به سمت بازی‌سازی سوق دهیم که این مسیر با راه‌اندازی خانه رباتیک تسهیل می‌شود.

«علی حیدربیگی» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، با بیان اینکه آینده جهان به سمت هوش مصنوعی و تکنولوژی پیش می‌رود و رباتیک هم موضوعی است که در این زمینه بسیار می‌تواند کار کند، اظهار کرد: برنامه‌نویسی ، یاددادن برنامه، مکانیک ، ict , it به دانش‌آموزان موجب می‌شود خلاقیت هنرجویان این حوزه بیشتر شود و در کنار این به نتیجه‌ی مطلوبی برسیم.

وی با اشاره به افزایش استفاده خانواده‌ها از انواع تکنولوژی و سیستم‌های کامپیوتری نوین ، گفت: ما نیز باید سمت و سوی فعغالیت‌های هنری خود را به سمت تکنولوژی ببریم و طوری برنامه‌ریزی کنیم که دانش‌آموزان به جای سرگرمی با بازی‌های تلفن همراه ، خود بتوانند در این زمینه تولیدات داشته باشند.

معاون آموزشی جهاددانشگاهی ایلام ادامه داد: بازی‌سازی تلفن همراه یکی از نمونه خلاقیت‌هایی است که می‌تواند در فرزندان شکوفا شود و خانه رباتیک هم می‌تواند به بالففعل شدن استعدادهای نهفته در این زمینه کمک کند.

وی تصریح کرد: آینده‌ی ر باتیک در حوزه‌های مختلف روشن است که می‌توانیم از آن استفاده‌های مفید ببریم و خوشبختانه در استان‌های مختلف خانه رباتیک راه‌اندازی شده است.

حیدربیگی درباره اهمیت راه‌اندازی خانه رباتیک در ایلام گفت: محوریت این خانه برای فعالان این عرصه می‌تواند به درخشش استان در جشنواره‌ها و مسابقات ملی و بین‌المللی کمک فراوانی کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: