• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۳۸
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1994-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی پای دغدغه‌های اصحاب فرهنگ و هنر ایلام/ صالحی خبر داد: ایجاد 26 هزار شغل در حوزه فرهنگ و هنر

امروز 10 نفر از هنرمندان و فعالان فرهنگی و قرآنی دغدغه‌های خود را با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان گذاشتند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، در این نشست «حبیب‌الله محمودیان»، به نمایندگی از ناشران، «جواد پورحاتم» به نمایندگی از جامعه موسیقی، «صفر نقرئیان» به نمایندگی از فعالان قرآنی، «وحید اسلامی» نماینده فیلم‌سازان، «سعید خیرالهی» از هنرنمایش، «یلدا نیکوسرشت» نماینده شاعران، «علی‌اشرف صندوق‌آبادی» نماینده خطاطان، «رضا رستمی» نماینده اصحاب رسانه و «کیومرث صادقیان» نماینده فعالان هنرهای تجسمی و «قاسم ساجدی» به نمایندگی از هنرمندان جوان،  دغدغه‌های خود را با سیدعباس صالحی در میان گذاشتند.

«سیدعباس صالحی» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی   پس از شنیدن درددل‌های هنرمندان، فعالان فرهنگی و قرآنی ایلام، اظهار کرد: گفت‌وگوهای هنرمندان استان ایلام نشان دهنده آن است که این افراد هم دارای دانش هستند و هم در حرفه خود مهارت و تبحر دارند .

وی با بیان اینکه سهم فرهنگ و هنر کشور از کل بودجه سالانه تقریبا  ٣ درصد است، با این همه می توان با برنامه ریزی و بهبود فضای کسب و کارهای فرهنگی و هنری به طرف اقتصاد پویا و هدفمند حرکت کرد، گفت: پایدارتر از ساختمان های فرهنگی، رویه ها و ساختارسازی در عرصه هنر است، بنابراین با این نگاه باید از فرایند اداری عبور کنیم و این رویه را نقشه راه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی می دانیم .

صالحی اظهار کرد: لایحه مالکیت معنوی به کمک اقتصاد فرهنگ و هنر خواهد آمد تا تضمین دهنده تولیدات و آثار هنرمندان باشد، بنابراین بخش قابل توجهی از دغدغه های هنرمندان در حوزه کپی رایت برطرف خواهد شد چون گرفتار چپاول‌گری در حوزه فرهنگ و هنر هستیم.

وی با اشاره به طرح ایجاد گذرگاه‌های فرهنگ و هنر در استان‌ها و شهرهای مختلف اشاره کرد و گفت: خیابان های فرهنگ و هنر از جمله برنامه های وزارتخانه است تا فرصتی را برای ایجاد بازار هنرهای تجسمی و نمایش های خیابانی ایجاد کند و تبدیل به پاتوق اصلی شهروندان در شهرها شود .

وی از تبدیل فضاهای تاریخی و میراثی به محیط‌های فرهنگی و هنری خبر داد و ابراز امیدواری کرد با اجرای این برنامه‌ها شاهد ارتقای فضای فرهنگی و هنری شهرها باشیم.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تدوین سند اجرایی فرصت‌های شغلی خوزه فرهنگ و هنر خبر داد و گفت: ایجاد 26 هزار شغل در این زمینه ترسیم شده و پس از برش استانی سهم استان‌ها ابلاغ خواهد شد و در مجموع هم در وزارت‌خانه و هم در ادارات کل شهرستان‌ها اشتغال‌آفرینی در عرصه فرهنگ و هنر را جدی خواهیم گرفت.

صالحی از روند کاهش فرایندها  و تسهیل فرایند مجوز گیری از این وزارتخانه خبر داد و تصریح کرد:معتقدم در پیچ و خم بوروکراسی اقتصاد فرهنگ و هنر رونق پیدا نخواهد کرد و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده تا نیمه‌ی مهرماه تمام امور الکترونیمی خواهد شد و تا پایان آذرمناه نیر واحد پنجره خدمات در اختیار فعالان فرهنگی و هنری برای تسهیل در ارائه خدمات قرار خواهد گرفت و تا پایان سال لینک‌های ارتباطی به طور کامل راه‌اندازی خواهد شد.

وی ادامه داد: دهلران در حوزه نمایش خیابانی در کشور سرآمد است، موسیقی‌های مقامی در ایلام باید به خوبی معرفی شود. شعر و ادبیات، فعالیت های قرآنی، هنرهای تجسمی و سینمای جوان، هر یک می توانند در معرفی ایلام به عنوان شهری فرهنگی اثرگذار باشند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: