• سه شنبه ۲۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-1894-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی:

سرانه فضای فرهنگی هنری ایلام افزایش می‌یابد

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از افزایش سرانه فرهنگی هنری استان در افق سه‌ساله‌ی آینده خبر داد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، « سید عباس صالحی» در پایان سفر دو روزه‌ به ایلام در نشست خبری، اظهار کرد: سفر ما به استان ایلام با این نگاه بود که بتوانیم تصویری از کارهای مختلفی که می‌شود در فضای استان ایلام در حوزه فرهنگ و هنر انجام داد با کمک استاندار ایلام داشته باشیم و خوشبختانه در  این دو روز، نشست‌هایی با هنرمندان در شهرستان دره شهر و ایلام دیداری با هنرمندان 10 شهرستان استان داشتیم و نشست شورای فرهنگ عمومی استان نیز  برگزار شد.

وی با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای در افق سه‌ساله با استاندار ایلام امضاءشد و  بر اساس آن در حوزه‌های زیرساختی، فضاها و تجهیزات و تعمیرات اماکن فرهنگی در حد مقدورات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و استان فعالیت‌هایی انجام خواهد شد ، تصریح کرد: تصمیم‌های خوبی در حیطه‌های تکمیل و تجهیز طرح‌های نیمه‌تمام، کتابخانه‌های در حال احداث، احداث مجتمع‌های فرهنگی و هنری در برخی از شهرستان‌ها و تکمیل ساختمان انجمن خوشنویسان و خانه مطبوعات، دفاتر سینمای جوان، احداث مجتمع فرهنگی و هنری مهران گرفته شد که انتظار می‌رود امسال و دو سال آینده بتوانیم به سرانه فرهنگی و هنری استان افزوده و شرایط بهتری در استان فراهم شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تأکید کرد:  در این تفاهم‌نامه کمک خواهد شد که سرانه فضای فرهنگی استان ارتقا پیدا کند و وضعیت بهتری نسبت به شرایط کنونی داشته باشیم، در حوزه سینمایی هم تصمیمات خوبی گرفته شد تا فضاهای سالن سینمایی شرایط بهتری داشته باشند، ساخت مجتمع به شکل استفاده سرمایه بخش خصوص دنبال می‌شود و توافقی با شهرداری صورت گرفت که زمینی اختصاص داده و سینما در این زمین‌ساخته شود.

صالحی گفت: قرار شد در فضاهای سالن‌های که موجود است نیز ظرفیت استفاده سینمایی به وجود بیاید و برای استفاده از سینمای سیار در شهرستان‌ها هم تصمیمات خوبی در نظر گرفته شد و در افقی که در حوزه زیرساخت‌ها، با نگاه خوب فرهنگی استاندار، چشم‌انداز خوبی در همکاری مشترک برای افزایش زیرساخت‌های فرهنگی استان دیده می‌شود.

وی تصریح کرد:  همان‌گونه که پارک و فضای سبز یک ضرورت برای تنفس تن شهرهاست، فضاهای فرهنگی دریچه تنفس روح شهروندان یک شهر است و هرچقدر امکان گسترش فضاهای فرهنگی و هنری در شهرها را داشته باشیم، شهر آرام‌تر و بانشاط‌تر وبالمید تر زندگی می‌کند و به اشتغال اصحاب فرهنگ و هنر کمک می‌کند.

صالحی خاطرنشان کرد:در حوزه برنامه‌ها و رویدادهای فرهنگی و هنری نیز در تصمیمات خوبی در شهرهای مختلف برگزار شود تصمیمات خوبی گرفته‌شده که با این افق تفاهم‌نامه، چشم‌اندازی مناسبی در فضای فرهنگی استان مشاهده می‌شود.

«قاسم سلیمانی‌دشتکی» استاندار ایلام نیز در این نشست از افق روشن پیش روی حوزه فرهنگ استان خبر داد و گفت؛ در تفاهم نامه خیلی خوبی که با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی منعقد شد افق بلندی در ظرف 3 سال آتی در ایجاد زیرساخت های فرهنگی استان ترسیم شده است که انشاءالله محقق خواهد شد.

 

وی در ادامه به اقدامات انجام شده در حوزه فرهنگ اشاره کرد وگفت: برج هنر یکی کارهای بزرگ حوزه فرهنگی است که از تخصیص اعتبار 100 درصدی بهره‌مند شد و در نظر است یک مجتمع بزرگ فرهنگی در استان ساخته شود و در این راستا یک قطعه زمین در نظر گرفته شد و تغییر کاربری نیز داده شده است.

استاندار ایلام از سفر دکتر نمکی معاون سازمان برنامه و بودجه کشور به استان خبر داد و گفت: این سفر هم مطمئنا برای عرصه فرهنگ و هنر برکات قابل توجهی خواهد داشت.

وی در خصوص اعتبارات حوزه فرهنگ در استان گفت؛ در سال 97 حدود 66 میلیارد و 600 میلیون تومان به حوزه فرهنگی و مذهبی استان اختصاص داده شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: