• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۰
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2691-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندار ایلام:

التهاب بازار در حال فرونشستن است

استاندار ایلام گفت: التهابات بازار در حال فرو نشستن است و پیشبینی ها این است که نهایتا تا دو ماه آینده بازار به آرامش خواهد رسید .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، « قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست هم‌اندیشی با اتحادیه‌های صنفی استان، دیدار با اقشار مختلف مردم را بهترین شیوه گرفتن مشاوره از آنان دانست و اظهار کرد: تلاش می کنیم این دیدارها و جلسات به صورت دوره ای و مستمر ادامه داشته باشد .

برای عبور از شرایط کنونی باید دست در دست دهیم


وی با اشاره به نشأت گرفتن انقلاب اسلامی از بازار اظهار کرد: صدای انقلاب اسلامی از بازار بلند شد؛ انقلاب فرزند بازار است، اگر این فرزند آسیب ببیند، بازار تمام سرمایه خود را برای این فرزند خود فدا می کند و همه ی ما در جریان مشکلات و موظف هستیم که در این شرایط خاص مشکلات را برطرف کنیم .
وی با بیان اینکه دشمنان در پی ضربه زدن به انقلاب و تجزیه کشور هستند، عنوان کرد: دشمنان با فشار بر مردم به دنبال فروپاشی کشور هستند تا از این مسیر قدرت کشور را بشکنند و با تقسیم ایران به کشورهای کوچک، آن را تحت سیطره خود درآورند که در این شرایط باید به خاطر تقویت این انقلاب و کشور، دست در دست هم و با ایستادگی از این شرایط عبور کنیم زیرا شریط امروز ما اصلا بدتر از دوران جنگ نیست چرا که آن دوران در ابتدای مسیر بودیم اما اکنون شرایظ فرق کرده است .
وی  مردم ایران را دارای آستانه تحمل بالایی معرفی کرد و اعلام کرد: التهابات بازار در حال فرو نشستن است و پیشبینی ها این است که نهایتا تا دو ماه آینده بازار به آرامش خواهد رسید .

در بازرسی ها، احتکار با انبارداری و بُنَک داری اشتباه گرفته نشود


استاندار ایلام یکی از مشکلات حوزه اقتصاد را دولتی بودن اقتصاد و حضور دولت در بازارها دانست و گفت: اعتقاد دارم که باید حوزه اقتصاد را به مردم واگذار کرد زیرا هر بار که به مردم اعتماد کرده‌ایم نتیجه ی بهتری را مشاهده کرده ایم که نمونه آن را در جنگ، سازندگی و... به عینه مشاهده کرده ا یم .
وی در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر استفاده از اصناف در بازدیدها و بازرسی ها گفت: ساز و کاری تعریف شود که در بازرسی ها، احتکار با انبارداری و بُنَک داری اشتباه گرفته نشود .

صنوف آلاینده از ایلام خارج شوند


استاندار ایلام خواستار انتقال صنوف آلاینده و مزاحم از شهر شد و تاکید کرد : نمایشگاه های اتوموبیل، جوشکاریها، آهن فروشی‌ها، مصالح ساختمانی ها و دیگر صنوف آلاینده باید هرچه زودتر از شهر خارج شوند .
وی ادامه داد: ایجاد میدان میوه و تره بار در مرکز استان باید در دستور کار شهرداری و دیگرنهادها قرار بگیرد .

انتقاد از تعرفه‌های بالای نظام مهندسی


سلیمانی دشتکی با انتقاد از تعرفه‌های بالای نظام مهندسی ساختمان برای نظارت بر ساخت و سازها تصریح کرد: نهادهای نظارتی حتما نرخ بالای تعرفه های نظام مهندسی را در دستور کار قرار دهند و با متخلفان این حوزه شدیداً برخورد شود .

اهلیت سرمایه‌گذار کشتارگاه ایلام سنجیده نشده بود
استاندار ایلام با اشاره به وضعیت کشتارگاهاستان تاکید کرد : اهلیت سرمایه‌گذار این کشتارگاه از اول مشخص نشده بود و همین نااهل بودن سبب تعطیلی این کشتارگاه شده است و اکنون در حال رایزنی با سرمایه گذاران بخش خصوصی و دیگر نهادها هستیم تا به صورت اصولی راه‌اندازی شود .
وی در پایان خاظرنشان کرد: ادارات و دستگاه های اجرایی استان باید تمام اقلام مورد نیاز و مصرفی خود را از بازارهای استان تامین کنند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: