• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-1293-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

در مراسم تجلیل از بازنشستگان ایلام عنوان شد؛

تلاش دولت بهبود معیشت بازنشستگان است/ بازنشستگان سرمایه‌های اجتماعی هستند

امروز در مراسمی از کسانی تجلیل شد که موی سپیدشان را فلک رایگان نداده بلکه در ورای آن سال‌ها تجربه نهفته است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «شکراله‌شیرخانی» مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان در مراسم تجلیل از بازنشستگان تامین اجتماعی اظهار کرد: در تعالیم دینی تکریم و حفظ حرمت سالمندان و پیشکسوتان همواره به‌عنوان یک ارزش مورد تأکید قرار گرفته و ٢٥ ذی‌الحجه مصادف با روز تکریم خانواده و بازنشستگان فرصت مغتنمی است که از فعالان دیروز عرصه کار، تلاش، فرهنگ و پژوهش و خردمندان امروز کشورمان تجلیل کنیم .

بازنشستگان سرمایه‌های اجتماعی هستند

وی گفت: بازنشستگان سرمایه های اجتماعی هستند و در جوامع توسعه یافته فرد بازنشسته وارد مرحله نوینی از زندگی می‌شود که قابلیت های درونی خود را به گونه‌ای شکوفا می کند و کوتاهی‌هایی را که در دوران زندگی خود داشته را جبران می‌کند .

مدیرکل تامین اجتماعی استان ایلام نیز در این آیین گفت: تامین نقدینگی و همسان سازی حقوق بازنشستگان با ایجاد شیوه مناسب در سراسر کشور فراهم و قانون همسان سازی حقوق بازنشستگان امسال اجرا می شود .

همسان‌سازی حقوق بازنشستگان؛ گامی مهم  در چارچوب بهبود وضعیت معیشت

«سهیلا ملکشاهی» مدیرکل تامین اجتماعی استان نیز در این مراسم،  اظهار کرد: بر اساس قانون بودجه سال جاری پرداخت 500 هزار میلیارد ریال از مطالبات سازمان تامین اجتماعی به تصویب رسیده و آئین نامه اجرایی این قانون نیز توسط هیات دولت مصوب و امسال اجرایی می‌شود .

وی اجرای قانون همسان‌سازی حقوق بازنشستگان را گامی مهم  در چارچوب بهبود وضعیت معیشت بازنشستگان دانست و با بیان اینکه  این قانون اواخر سال جاری اجرایی می شود، به مزایای اجرای طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان نیز اشاره و تاکید کرد: با اجرای این طرح، کارت اعتباری برای بازنشستگان صادر و امکان خرید اعتباری برابر با حقوق ماهیانه را فراهم خواهد ساخت و نگرانی بازنشستگان درباره زمان دریافت حقوق برطرف می شود .

مدیرکل تامین اجتماعی استان با بیان اینکه بازنشستگان و بیمه شدگان صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی محسوب می شوند، تصریح کرد: بازنشستگان در طول 30 سال خدمت بهترین روزهای زندگی خود را با تلاش و خدمت برای به حرکت درآوردن چرخ این مرز و بوم از هیچ تلاشی دریغ نکرده و مسئولان این سازمان باید با برنامه ریزی دقیق و مناسب بهترین امکانات را در اختیار آنان قرار دهند .

تلاش برای ایجاد نشاط در زندگی بازنشستگان

دکتر «کریم لاله‌ماژین» مدیر درمان تامین اجتماعی استان ایلام نیز در این مراسم اظهار کرد: سازمان تامین اجتماعی ارج‌گذاری به مقام انسان را که همسو با راهبردهای کلان سازمان است سرلوحه‌ی امور خود قرار داده تا در روز ٢٥ ذی الحجه روز خانواده وتکریم بازنشستگان با قدر ‏شناسی تلاش صادقانه و تجارب ارزشمند بازنشستگان را ارج نهد .

وی گفت: دوران بازنشستگی آغاز یک تحول بزرگ در عمر هر فرد است و می توان با برنامه‌ریزی صحیح و نشاط آور از این دوران به نحو مطلوب استفاده کرد و باید علاوه بر مستمری ماهانه و خدمات درمانی خدمات دیگری چون پرداخت وام های ضروری، بیمه تکمیلی درمان، اعزام به سفرهای زیارتی و سیاحتی نیز به آنان ارائه شود .

مدیر درمان تامین اجتماعی استان در ادامه حذف دفترچه درمانی را از مهمترین اقدامات مدیریت درمان تامین اجتماعی در استان عنوان کرد و گفت: حذف دفترچه درمانی در راستای تسهیل و رفاه بیمه شدگان و پزشکان به صورت الکترونیک ارائه می شودهمچنین در راستای خدمات دهی به قشر بازنشسته و مستمری بگیر درصورت نیاز ویزیت رایگان در منزل انجام می شود .

لاله‌ماژین با بیان اینکه اکنون در سطح استان چهار مرکز درمانی، یک بیمارستان دی کلینیک و یک درمانگاه شماره 2 به بیمه شدگان تامین اجتماعی خدمات رسانی می‌کنند، تصریح کرد: از سال گذشته نیز برای رفاه حال بیمه شدگان، مرکز درمانی دهلران با 2 شیفت در حال ارائه خدمت به بیماران است و 2 مرکز نیز در شهرستان های مهران و دره شهر کلنگ زنی شده که پس از رفع موانع عملیات اجرایی آنها آغاز می شود.

|


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: