• یکشنبه ۱۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۰۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2591-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

اختصاص 170 میلیارد تومان در سه سال برای محور اربعین / باید در زمینه صادرات از مرز مهران حساب‌شده عمل کرد

استاندار ایلام گفت: هرچند وضعیت داخلی عراق تاحدودی وضعیت مرز و اربعین را تحت شعاع قرار می‌دهد اما اگر به صورت حساب شده حرکت کنیم وضعیت پیش آمده در مرز می‌تواند میزان صادرات کشور از مرز مهران را بیشتر از قبل کند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در جلسه گفتگوی بخش خصوصی با دولت با اعلام این خبر که امروز با کمک بازاریان و تجار ارز وارد بازار شده است وضعیت بازار مثبت‌تر شده ، اظهار کرد: شرایطی که امروز پیش روی کشور قرار گرفته نیازمند تدبیر توام با امید است و دامن زدن به مشکلات نه تنها چیزی را حل نمی‌کند بلکه وضعیت را بدتر می‌کند .

وی با بیان اینکه تدبیر کردن در حل مشکلات و امید داشتن به حل آنها نیاز امروز جامعه است و اگر کسی می‌خواهد در این وادی نقش مثبتی ایفا نماید باید در این راستا در حرکت باشد، گفت: وضعیت داخلی عراق تاحدودی وضعیت مرز و اربعین را تحت الشعاع قرار می‌دهد .

استاندار ایلام با تاکید بر ایجاد فرصت از مشکلات پیش رو  تصریح کرد: پرواضح است اگر به صورت حساب شده حرکت کنیم وضعیت پیش آمده در مرز می‌تواند میزان صادرات کشور از مرز مهران را بیشتر از قبل کند.

همچنین استاندار ایلام در دیدار با پیمانکاران راهسازی مسیرهای اربعین استان از رایزنی‌های خود در خصوص جبران خسارت پیمانکاران با رئیس سازمان برنامه و بودجه و دیگر مسئولان ذی ربط خبر داد و گفت: امیدواریم این پیگیری ها نتیجه دهد و قسمتی از مشکلات پیمانکاران حل و فصل شود.

وی در ادامه در خصوص عملیات راهسازی در محورهای اربعین، تصریح کرد: پیمانکاران نسبت به تعهدات خود عمل کنند چرا که ما براساس آن برنامه‌ریزی کرده ایم.

استاندار ایلام با اشاره به اختصاص 170 میلیارد تومان ظرف سه سال برای محور ایلام-صالح آباد- مهران اشاره و تصریح کرد: برای سال جاری بیش از 60 میلیارد تومان اختصاص یافته است که باید  در این راستا اقدام لازم صورت پذیرد.

وی در ادامه خواستار رفع موانع پیش روی پیمانکاران در جهت اجرای تعهدات خود شد و گفت: به دنبال این هستیم ضمن پرداخت مطالبات پیمانکاران از منابع مختلف مساعدت های لازم نیز بعمل آید.

سلیمانی دشتکی در پایان به پیمانکاران سفارش کرد که پرداخت ها به موقع باشد و در صورت وضعیت ها تنگ نظری را کنار بگذارند.

در این نشست پیمانکاران از مسائل و مشکلات خود از جمله کمبود نقدینگی، انباشت مطالبات، مابه تفاوت قیمت ها در پی اختلالات ارزی پیش آمده، مشکل قیر و ... گفتند و استاندار ایلام نیز دستورات لازم درخصوص برطرف شدن موانع پیش روی پیمانکاران صادر کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: