• چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۲۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 976-2191-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس کمیته اقتصادی اربعین:

نیازسنجی زائران عتبات شرط اقتصادی کردن اربعین برای استان ایلام است

رئیس کمیته اقتصادی اربعین استان ایلام گفت: نیازسنجی زائران عتبات و هدفگذاری فعالیت‌های اقتصادی در این مسیر نباید فقط محدود به اربعین شود.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «ایوب درویشی»  در نشست کمیته اقتصادی اربعین اظهار کرد: سالانه بیش از دو میلیون نفر زائر از مرز مهران تردد می کند و تلاش ما این است که با  برنامه‌ریزی‌ها استان را به سمت استفاده مطلوب از این ظرفیت سوق دهیم .

وی خواستار تداوم فعالیت های اقتصادی مرتبط با زائران در طول سال شد و اظهار کرد: هدف از تشکیل کمیته اقتصادی اربعین، فعالیت و گشودن باب جدیدی در ذیل ستاد اربعین است که با هدف اقتصادی کردن مقوله اربعین فعالیتش را آغاز کرده است .

معاون اقتصادی استاندار ایلام تدوین سند جامع اربعین را یکی از کارهای اساسی و ارزشمند دانست و ادامه داد: این کمیته با ارائه طرح های کارشناسی دراز مدت و کوتاه مدت در جهت تدوین سند جامع اربعین مشارکت می‌کند .

درویشی خواستار نیازسنجی زائران و هدفگذاری فعالیت‌های اقتصادی مسیر تردد زائران شد و تاکید کرد: نباید خود و فعالیت هایمان را به اربعین محدود کنیم چرا که بخش زیادی از زادران عتبات عالیات غیر از ایام اربعین به کشور عراق سفر می کنند .

رئیس کمیته اقتصادی اربعین استان ایلام با اشاره به نقش مسئولان در معرفی ظرفت های استان ایلام در بخش های مختلف تصریح کرد: معرفی جاذبه های گردشگری و ساماندهی اسکان زائران باید در دستور کار مسئولان قرار گیرد .

وی ادامه داد: دسته‌بندی زائرسراها، هتل‌ها، هتل آپارتمان‌ها و اسکان‌های صلواتی مردمی و معرفی آن‌ها به زائران در دستور کار مسئولان قرار گیرد تا شاهد هیچ مشکلی از نظر تامین امنیت زائران نباشیم .

«حیدر نعمتی» مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری ایلام نیز در این نشست گفت: با توجه به فرصت اندک باقی مانده تا اربعین، امکان برنامه‌ریزی های بلند مدت وجود ندارد و باید برنامه های کوتاه مدت را به اجرا گذاشت تا خدمات مورد نیاز به زائران ارائه شود .

وی مکان یابی نادرست برگزاری نمایشگاه‌ها را یکی از ضعف‌ها در سال های گذشته عنوان کرد و افزود: ایجاد نمایشگاه صنایع دستی و سوغات استان ایلام در مسیر تردد زائران در دستور کار مسئولان قرار دارد تا از این طریق زائران با آداب، رسوم، فرهنگ و صنایع دستی مردم این دیار آشنایی پیدا کنند .

مدیرکل دفتر جذب سرمایه گذاری استانداری ایلامتامین نیازهای زائران و کاستن از مشکلات ایام اربعین را از مهمترین دغدغه‌های مسئولان دانست و ادامه داد: استفاده از این مزیت ارزشمند در جهت معرفی ظرفیت های استان ایلام در دستور کار مسئولان قرار دارد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: