• چهارشنبه ۱۴ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-1890-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون استاندار ایلام:

گمرک اجازه ندهد مسافران عراقی دارو و شیرخشک مازاد بر نیاز خود را از مرز خارج کنند

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری ایلام گفت: عراقی مازاد بر نیاز خود برخی اقلام مانند داروهای ایرانی و شیرخشک را با خود از مرز خارج می‌کنند که این اقدام نوعی قاچاق محسوب می‌شود.
به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، منطقه ایلام، «محمد نوذری» در جلسه ستاد هماهنگی مبارزه با قاچاق کالا ظهار کرد: از آنجا که پویایی و سرزندگی اقتصاد در گرو مبارزه با قاچاق است، کنترل ارز و مبارزه با قاچاق کالا در دستور کار دولت قرار دارد .
وی، خواستار تدوین و اجرای برنامه‌های لازم در در زمینه ممانعت از خروج غیر مجاز دام زنده از مرزهای استان شد و ادامه داد: خیلی از افراد از قاچاق بودن خروج دام از کشور بی‌اطلاع هستند که باید در این زمینه اطلاع‌رسانی و فرهنگ‌سازی لازم انجام شود .
نوذری با بیان اینکه به دلایل مرزی بودن، زمینه های ایجاد قاچاق در استان وجود دارد که ما باید با برنامه ریزی های منسجم مانع از فراگیر شدن این پدیده در استان باشیم، تصریح کرد: در استان ایلام به صورت گسترده با مسئله قاچاق روبرو نیستیم اما با همین مقدار هم باید مبارزه شود .
معاون استاندار ایلام، سودآوری قاچاق را از مهمترین دلایل ترغیب قاچاقچی‌ها دانست و اظهار کرد: دستگاه‌های اجرایی عضو ستاد مبارزه با قاچاق کالا و ارز باید گزارش عملکرد حوزه کاری خود را در کمیسیون های تخصصی ستاد ارائه و راهکارهای لازم را پیشنهاد دهند .
نوذریبا اشاره به وضعیت خاص اقتصادی بازار ارز در کشور گفت: بعد از خروج امریکا از برجام شاهد التهاباتی در بازار ارز کشور بودیم که باعث بروز بی نظمی هایی در این بازار شد .
معاون استاندار ایلام، بخشی از شرایط امروز بازار ارز را مرتبط با مسائل فرهنگی و اجتماعی کشور دانست و تاکید کرد: یکی از مباحث مهم امروز ممانعت از خروج ارز از کشور است که مسئولان استان باید نهایت دقت را در این زمینه داشته باشند .
وی، از افزایش کشفیات قاچاق سوخت استان در سال جاری خبر داد و گفت: در 5 ماهه سال 96 تنها 2400 لیتر کشفیات سوخت داشته ایم که این مقدار در مدت مشابه امسال به 48 هزار لیتر رسیده است .
نوذری، خواستار جلوگیری از خروج برخی داروها توسط برخی از مسافران عراقی شد و گفت: برخی از مسافران عراقی مازاد بر نیاز خود برخی اقلام مانند داروهای ایرانی و شیرخشک را با خود از مرز خارج می‌کنند که این اقدام نوعی قاچاق محسوب می‌شود که مسئولان گمرک باید نظارت دقیق‌تری بر این اقدامات داشته باشند .
وی، با بیان اینکه ملاک عمل مسئولان گمرک استان اجرای قانون باشد، خاطرنشان کرد : باید اقدامات پیشگیرانه و اطلاع رسانی های لازم برای جلوگیری از خروج کالاهای اساسی از مرز مهران صورت گیرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: