• دوشنبه ۱۲ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۵
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-893-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

انتصاب قائم مقام و دبیر واحد استانی شبکه جامعه و دانشگاه

با حکم رئیس دانشگاه، قائم مقام واحد استانی شبکه جامعه و دانشگاه منصوب شد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «محمد علی‌اکبری» در احکام جداگانه‌ای دکتر «محمدرضا شیرخانی» را به عنوان قائم‌مقام و  دکتر «بهروز سپیدنامه» را به عنوان دبیر واحد استانی شبکه جامعه و دانشگاه منصوب کرد.

در تیرماه امسال دکتر منصور غلامی، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، در حکمی دکتر «محمد علی‌اکبری» را به عنوان   مدیر شبکه ملی جامعه و دانشگاه استان ایلام منصوب کرد.

به گزارش ایسنا، در تبیین وظایف این شبکه آمده است:

حضور نهاد علم و دانشگاه در فرایندهای تصمیم ‌سازی از مهم‌ترین الزامات الگوی مشارکت‌محور سیاست‌گذاری،است. سیاستگذاری مشارکتی و الگوی مشارکت و تصمیم‌سازی از پایین به بالا نیاز به بستر و زمینه‌ای برای اجرایی شدن دارد.

«شبکه ملی جامعه و دانشگاه» بستری برای سیاست‌گذاری مشارکتی، و همچنین حضور فعال نهاد علم و دانشگاه در حل مسائل جامعه و ایفای مسئولیت اجتماعی دانشگاه است .

  از این رو ماموریت اصلی این شبکه را می توان تسهیل الگوی سیاست‌گذاری مشارکتی و ایفای نقش مسئولیت اجتماعی دانشگاه تعریف نمود .

اهداف اصلی شبکه نیز عبارتند از :

1.جلب مشارکت سازمان‌یافته نخبگان کشور در فرآیند سیاست‌گذاری و برنامه‌ریزی در سطوح استانی و ملی؛

2.ارتقاء توان علمی دانشگاه به‌منظور سوق دادن فعالیت‌های علمی دانشگاه به سمت رفع نیازها و حل مسائل استانی و ملی؛

3.ایفای مسئولیت اجتماعی دانشگاه در تعامل با جامعه و دولت .

شبکه از سه ضلع اصلی تشکیل شده است. این سه ضلع عبارتند از نخبگان دانشگاهی؛ نمایندگان بخش خصوصی و جامعه مدنی؛ مدیران و کارشناسان دستگاه‌های اجرایی .

  ارکان اجرایی شبکه نیز با حضور چهار دستگاه الف) وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ ب) مرکز بررسی های استراتژیک ریاست جمهوری؛ ج) وزارت کشور؛ و د) سازمان برنامه و بودجه به عنوان همکاران اصلی پروژه تعریف شده است .

   با توجه به مأموریت‌های شبکه ملی جامعه و دانشگاه و در راستای تحقق این مأموریت‌ها و اهداف نیاز است که ارکان اجرایی این شبکه در سطوح متفاوت (ملی تا استانی) و با همکاری دستگاه‌های مختلف کشور شکل بگیرد و در همین راستا در مرداد ماه واحد استانی  شبکه جامعه و دانشگاه با انتصاب دکتر علی اکبری، رئیس دانشگاه به سمت رئیس این واحد تشکیل شد .

  لازم به ذکر است، ذیل هر واحد استانی و متناظر با آن در دبیرخانه مرکزی، سه کارگروه علمی «فرهنگی و اجتماعی»، «محیط زیست و منابع طبیعی»، «اقتصاد و گردشگری» فعالیت می‌کنند.

رئییس دانشگاه در این احکام خواستار بهره‌گیری از توان صاحب‌نظران به منظور ایجاد بستر مناسب جهت مسأله‌شناسی و سیاستی توسعه‌ی پایدار استان ایلام در راستای تحق مسئولیت اجتماعی دانشگاه شده است .  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: