• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۵
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 976-394-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان خبر داد:

استقبال بیش از 25 درصدی از کانون زبان ایلام

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان از رشد قابل توجه فعالیت‌های کانون زبان ایلام خبر داد .

«حبیب‌الله بخشوده» در گفتگو با ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: افزایش استقبال از کانون زبان نسبت به ترم بهار 25.66  درصد و  نسبت به تابستان سال گذشته، 17.29  درصد بوده است.

وی با بیان اینکه کانون زبان ایلام با برخورداری از 51 کلاس و 6 مدرس، تعداد 968 جلد کتاب تخصصی را در اختیار زبان آموزان قرار داده وزبان آموزانی از دیگر استان‌ها را نیز به عنوان انتقالی پذیرفته است، گفت: کانون زبان ایلام یک مرکز تخصصی با استانداردهای بین‌المللی و معتبر است که مدرکش در سطح بین‌الملل قابل قبول است و فعالیت‌هایش برطبق استانداردهای جهانی پیش می‌رود.

مدیرکل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان ایلام تصریح کرد: در کانون زبان توجه به کیفیت فعالیت‌ها از اهمیت ویژه ای برخوردار است و فعالیت‌های آن مرتب از طریق کانون زبان کشور،  مورد بازرسی و بازبینی و تحلیل و ارزیابی قرار می‌گیرند و در پایان هر ترم آزمون با حضور و نظارت نمایندگانی از کانون زبان کشور برگزار می‌شود.

بخشوده ادامه داد: ورود به کانون زبان نیز برای مدرسین این کانون نیز به راحتی نیست و مدرسان داوطلب برای تدریس در کانون زبان باید در آزمون کشوری کانون زبان شرکت کنند و پس از طی مراحل مصاحبه و گزینش تخصصی، مجوز تدریس در کانون زبان را دریافت کنند.

مدیرکل کانون استان ایلام با اشاره به این که کانون زبان نوعی دانشگاه تخصصی برای زبان‌آموزان به شمار می‌رود،  گفت: کانون زبان ایلام در طی چند سال گذشته و به ویژه امسال، مورد استقبال ویژه ی اولیاء قرار گرفته است به شکلی که در حال حاضر بیش از 900 زبان آموز کودک ونوجوان و بزرگسال در این کانون زبان به تحصیل مشغول هستند.

بخشوده با بیان اینکه امسال پس از تلاش برای ایجاد امکانات بیشترفضای تازه‌تر و بهتری در اختیارزبان آموزان قرار گرفته ، از گسترش کانون زبان به شهرستان‌های ایلام در صورت ایجاد بستر های مناسب و دارا بودن شرایط کانون زبان کشور در شهرستان ها خبر داد و افزود : در صورتی که امکانات فیزیکی  و اعتباری مناسب برای جذب مدرس در کنار داشتن شرایط استاندارد های مورد نظر کانون زبان کشور در شهرستان های ایلام فراهم شود، کانون زبان ایلام این امکان را دارد که در شهرستان ها نیز مانند مراکز فرهنگی ،هنری ثابت کانون ، مرکز تخصصی زبان داشته باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: