• شنبه ۱۰ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 976-1592-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ایلام در مجلس:

بسیاری از انتقادها از دولت کلی‌گویی است / نباید انتظار مردم را از منطقه‌ی آزاد مهران بالا برد

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی برخی انتقادها از دولت را کلی‌گویی خواند و گفت:  مدیریت جهادی و اتکا به ظرفیت‌های داخلی که برخی به بهانه فقدان آنها از دولت انتقاد می‌کنند کلی‌گویی است و باید مشخص شود به طور مثال چطور و از کدام ظرفیت داخلی استفاده کنیم .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «جلال میرزایی» در نشست خبری اظهار کرد: راهبردی خارج از کشور شامل آمریکا و هم پیماننش برای القای ناکارآمدی نظام و افزایش نارضایتی ها شکل گرفته  و در حال ایجاد جنگ  روانی برای فشار بر مردم است و در کنار این راهبرد، یک راهبرد در داخل کشور نیز برای ناکارآمدی دولت شکل گرفته که متاسفانه این وضعیت موجب شده  تا تحریم‌های هنوز اعمال نشده بر جامعه تاثیر بگذارد.

میرزایی با اشاره به اینکه راهکار اصلی برای برون رفت از مشکلات حمایت هوشمندانه از دولت است، تصریح کرد: ورود مجلس به استیضاح وزرا نیز باید مدیریت شود چراکه تغییر وزرا باید منجر به حل مشکلات شود و اگر تغییر وزرا مشکلات را حل نکرد، چه پاسخی به مردم داریم و دولت نیز باید برای تغییر وضع موجود تغییراتی را در کابینه و رویکردهای خود داشته باشد.

وی با تاکید بر اینکه دولت و شخص رئیس جمهور باید به نصیحت کارشناسان توجه و بعضی از رویکردهای دولت در بخش های اقتصادی و سیاست خارجی نیز باید تغییر کند، ادامه داد:اگر تغییر کابینه به گونه‌ای باشد که گزینه‌های جایگزین توانمند باشند در بالا رفتن کارآیی دولت موثر است .

عضو فراکسیون امید مجلس شورای اسلامی ادامه داد: رویکرد دولت در سیاست خارجی باید مثل دوره اول دولت دکتر روحانی شود، ما باید بتوانیم مشکلات خود را با دیپلماسی حل کنیم چراکه دیپلماسی برای از بین بردن بی اعتمادی و تعامل با دیگر کشورها است .

میرزایی با انتقاد از موضع‌گیریهای جریان اصولگرا نسبت به دولت گفت: مدیریت جهادی و اتکا به ظرفیت‌های داخلی که برخی به بهانه فقدان آنها از دولت انتقاد می‌کنند کلی‌گویی است و باید مشخص شود به طور مثال چطور و از کدام ظرفیت داخلی استفاده کنیم .

وی با اشاره به اینکه هیچ اختلافی با استاندار ایلام ندارم، گفت: دغدغه‌ای جزء توسعه استان ندارم، خودم را درگیر انتصابات نخواهم کرد ولی از مدیران ناکارآمد در استان برآشفته می شوم و متاسفانه محافلی در استان ایلام شکل گرفته که مسائل اصلی استان را به حاشیه می‌برد، قطعا با این نوع جریان باید برخورد کرد و باید به فکر مشکلات مردم بود.

نماینده‌ی ایلام در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از این نشست اظهار کرد: تصویب منطقه آزاد تجاری حاصل همکاری چندساله نمایندگان گذشته و فعلی و مسئولان استان است و امسال برای تصویب منطقه آزاد تجاری مهران ظرافت‌های کاری فراوانی توسط نمایندگان به خصوص در زمان ارائه به صحن علنی صورت گرفت .

میرزایی بالا بردن انتظار مردم برای این رویداد را نادرست دانست و اظهار کرد: نباید سطح انتظارت مردم را در تصویب منطقه آزاد مهران بالا برد چراکه هنوز اول کار است و باید در شورای نگهبان تصویب شود، دوم اینکه باید مردم بدانند رویکردهای مناطق آزاد جدید مبنتی بر سرمایه گذاری همراه با صادرات است .

وی تصریح کرد: باید تلاش زیادی در راستای جذب سرمایه گذاری شرکت های بزرگ در این مناطق انجام شود و  قطعا زیرساخت های لازم توسط دولت نیز انجام می شود اما باید شرکت های بزرگ در این مناطق سرمایه گذاری کنند .

میرزایی گفت: محدوده منطقه آزاد تجاری مهران حدود ۳۵ هزار مترمربع است و فرصتی است که باید مسئولان اجرایی با هدف و برنامه برای ثمره اقتصادی آن به مردم تلاش کنند و معتقدم نگاه کوتاه مدت و سیاسی به منطقه آزاد تجاری قطعا آسیب زا خواهد بود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: