• پنجشنبه ۸ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 976-1190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با حضور در ایسنا خبر داد:

بهره‌برداری از 56 پروژه مخابراتی در هفته دولت امسال/ اجرای 70 کیلومتر فیبر نوری در "چیلات" و "چنگوله"

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات از بهره‌برداری از 56 پروژه مخابراتی در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: رتبه‌ی استان در شاخص فناوری اطلاعات بهبود یافته است .

مهندس «عباس بیرامی» با حضور در ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: فناوری اطلاعات محرک پیشرفت تمام جوامع در عرصه‌های مختلف است که روزبه‌روز خدمات آن اضافه می‌شود و در استان ایلام نیز خدمات این مجموعه روزبه‌روز تکمیل‌تر و جامع‌تر می‌شوند .

وی با بیان اینکه شبکه ملی ارتباطات که سال‌ها بحث آن مطرح بود در دولت تدبیر و امید محقق شد، گفت: این پروژه در دو فاز ایجاد شد و امیدواریم تا دهه‌ی فجر بتوانیم شاهد تقویت ابعاد این شبکه باشیم و خوشبختانه امروز در قالب این شبکه شاهد افزایش پهنای باند فیبر نوری و توسعه 4 G , 3G هستیم .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان از افزایش سطح دسترسی کاربران با توسعه فیببر نوری و توسعه اینترنت پرسرعت در مناطق شهری و روستایی خبر داد و تصریح کرد: فیبر نوری در استان 440 کیلومتر افزایش پیدا کرده و شاهد 7 برابر شدن این ظرفیت هستیم .

بیرامی با بیان اینکه در سال گذشته 240 روستا به اینترنت پرسرعت وصل شده‌‌اند و 226 روستای دیگر در این زمینه 40 درصد پیشرفت فیزیکی دارند و تا پایان امسال از این خدمت بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: 8 روستای زیر 20 خانوار نیز از تلفن ثابت بهره‌مند خواهند شد و به‌این‌ترتیب هیچ روستایی نخواهد بود که از یکی از خدمات ارتباطات و فناوری اطلاعات برخوردار نباشد .

وی از بهره‌برداری از 56 پروژه مخابراتی در هفته دولت امسال خبر داد و تصریح کرد: 55 پروژه مربوط به تلفن همراه و یک پروژه هم مربوط به تلفن ثابت است .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات از نصب 17 دستگاه خودپرداز از محل اعتبارات ارتباطات و فناوری اطلاعات و 10 دستگاه دیگر از سال گذشته توسط پست‌بانک در مناطق روستایی استان خبر داد و گفت: در هفته دولت امسال نیز 10 دستگاه دیگر در روستاها نصب شد که این خدمت در و کاهش هزینه‌های خانوار و کاهش تردد آنان نقشی اساسی داشته است .

بیرامی از افزایش سایت تلفن همراه از 40 به 240 در استان خبر داد و تصریح کرد: در اربعین سال گذشته 40 سایت را توسعه دادیم و امسال هم خدمات بیشتری را در مرز مهران از جمله بیشتر شدن حجم اینترنت را از پل زائر تا پایانه به مردم ارائه خواهیم کرد .

وی از اجرای دو طرح سیماک و GNAF در استان خبر داد و گفت: یکی از نواقصی که در این مدت آسیب‌شناسی شد ارزش‌افزوده و تولید محتوا از طریق بخش خصوصی بود که برای رفع این نقیصه اولین شتاب‌دهنده‌ی استانی در پارک علم و فناوری راه‌اندازی شد که امیدواریم به اهداف موردنظر برسد .

وی راه‌اندازی 18 باجه بانکی را ازجمله برنامه‌های مهم این اداره کل در سطح روستاها اعلام کرد و گفت: در یکسال گذشته 6 باجه راه‌اندازی شده و 12 باجه‌ی دیگر نیز تا پایان سال راه‌اندازی خواهد شد و مردم از این خدمت بهره‌مند خواهند شد .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات از افزایش پهنای باند در ورودی‌های استان از ابتدای دولت تدبیر و امید خبر داد و گفت: این میزان در ابتدا 2.5 گیگابایت بود که امروز به 47 گیگابایت رسیده است .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام گفت: یکی از آیتم‌های مرجع برای توسعه ICT در هراستانی است که بر این اساس رتبه استان از 17 به 16 رسیده است .

بیرامی با اشاره به عملیات آماده‌سازی مرزهای چیلات و چنگوله برای اربعین امسال گفت: 70 کیلومتر فیبر نوری در چیلات و چنگوله تأمین شده و 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و امیدواریم تا پایان شهریور به بهره‌برداری برسد .  

وی با اشاره به سهم فناوری اطلاعات در اشتغال فراگیر و روستایی ف تصریح کرد: در قالب طرح‌های اشتغال روستایی و فراگیر 85 طرح تایید شد و سهم صددرصدی این اداره کل به مبلغ 6 میلیارد و 500 میلیون تومان جذب شد و این آمادگی نیز وجود دارد که طرح‌های متخصصان و صاحبان ایده بررسی و پس از تایید به بانک معرفی شوند .

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه بسیاری از این طرح‌ها با سفر وزیر محترم ارتباطات و فناوری اطلاعات سرعت گرفت، گفت: تلاش مجموعه‌ی همکاران ما این است که این خدمات روز به روز بیشتر و تکمیل‌تر شوند تا مردم از این خدمات بهره‌مند شوند .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: