• چهارشنبه ۷ شهریور ماه، ۱۳۹۷ - ۱۹:۵۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 976-693-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس پارک علم وفناوری استان ایلام خبر داد:

وجود 93 واحد فناور در پارک علم و فناوری ایلام / به فعلیت رساندن پتانسیل‌های استان در گرو مدیریت دقیق، علمی و دلسوزانه است

رئیس پارک علم وفناوری استان ایلام گفت: تاکنون 400 ایده به پارک علم و فناوری استان ارائه شده که پس از داوری 145 مورد در نهایت 44 شرکت پذیرش و 49 هسته شکل گرفته و در مجموع 93 واحد فناور داریم.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «کامران طاهرپور» در نشست خبری اظهار کرد: پارک علم و فناوری استان ایلام فعالیت خود را از سال 1394 آغاز کرد  و به عنوان یکی از ساختارهای توسعه‌ی مبتنی بر دانایی در استان به عنوان حلقه‌ی واسطه‌ی بین صنعت، تجارت و دانشگاه و بازار در حال فعالیت است.

وی با بیان اینکه تولید و کسب و کار سنتی امروزه جای خود را به اقتصاد دانش ‌بنیان داده است و این مهم با توجه به بندهای اقتصاد مقاومتی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، گفت: نوآوری، نیروی انسانی کارآفرین ، واحدهای تحقیق و توسعه و sme  از مشخصه‌های توسعه مبتنی بر دانایی است.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام با بیان اینکه به فعلیت رساندن پتانسیل‌های استان در گرو مدیریت دقیق، علمی و دلسوزانه است، تاکید کرد: پارک علم و فناوری استان آماده‌ی پذیرش ایده‌های جوانان خلاق و در واقع نقش‌آفرینی در راه توسعه‌ی استان است.

طاهرپور ادامه داد: تاکنون 400 ایده به پارک علم و فناوری استان ارائه شده که 145 مورد داوری عالمانه و عادلانه شده‌اند و در نهایت 44 شرکت پذیرش و 49 هسته شکل گرفته و در مجموع 93 واحد فناور داریم.

وی از حمایت‌های مالی از این واحدها خبر داد و گفت: تاکنون 14 میلیارد تومان کمک مالی به ایده‌پردازان شده و امسال نیز ایده‌پردازان از 1.5 میلیارد حمایت شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام از اشتغال‌زایی مستقیم و غیرمستقیم برای 621 نفر خبر داد و گفت: تاکنون 98 نفر بیمه شده‌اند و این آمار هر روز در حال افزایش است.

طاهرپور با اشاره به اهمیت توسعه استان با بهره‌گیری از فناوری اظهار کرد: در این زمینه آمادگی داریم با همکاری و هم‌افزایی با نهادهایی مانند جهاددانشگاهی در این عرصه گام برداریم اما بخش دولتی هم باید از ظرفیت‌های قانونی موجود برای این کمک‌ها  بهره بگیرد.

وی راه‌اندازی کانون‌های شکوفایی و در دهلران، دره‌شهر و آبدانان در سال‌های گذشته را حرکتی مثبت در راستای انجام وظایف ذاتی پارک علم و فناوری و راحتی کار ایده‌پردازان در این شهرستان‌ها دانست و تصریح کرد: در این شهرستان‌ها 18 طرح پذیرش شده و امیدواریم با کمک مدیریت ارشد استان زمینه‌ی افتتاح کانون‌ها در مناطق دیگر فراهم شود.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام راه‌اندازی مراکز دانش‌آموزی ، دانشجویی و بانوان، راه‌اندازی مدرسه کسب و کار it  ، تدوین طرح‌های کسب و کار، کانون خلاقیت و شکوفایی برای بانوان تحت پوشش کمیته امداد را از برنامه‌های این سازمان عنوان کرد.

طاهر پور با اشاره به افتتاح مرکز توانمندسازی و تسهیل‌گر کسب و کارهای اینترنتی ضمن قدردانی از مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان، ابراز امیدواری کرد پارک استان و دیگر مراکز مرتبط با هم‌افزایی فعالیت‌های اثربخشی را در این زمینه انجام دهند.

وی تاکید کرد: کسانی که در سازمان‌هایی مانند پارک علم و فناوری کار می‌کنند نباید خود را کارمند بدانند، بلکه باید 10 و 20 سال آینده را ببینند.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام راه‌اندازی استارتاپ‌های تخصصی ، تشکیل واحدهای تحقیق و توسعه در سطح استان، راه‌اندازی دفتر انتقال فناوری در استان، خانه کسب و کار دانش‌بنیان بانوان را از فعالیت‌های انجام گرفته در این مجموعه عنوان کرد.

طاهرپور از مشخص شدن یک قطعه زمین برای احداث ساختمان پارک علم وفناوری در شهر ایلام خبر داد و تصریح کرد: در مهران یک قطعه زمین برای احداث مرکز رشد بین‌المللی و راه‌اندازی نمایشگاه دائمی محصولات فناورانه  و دانش‌بنیان و تشکیل پارک محصولات در غرب کشور اختصاص یافته است.

وی در پایان از مدیریت ارشد استان و سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی خواست  با توجه ویژه‌ نسبت به پارک علم و فناوری بیش از پیش به اقتصاد دانش‌بنیان و توسعه استان بر محور دانایی کمک کنند.

 

 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: