• سه شنبه ۳۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۹
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-397-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار ابوان خبر داد:

هزینه 312 میلیارد تومان در ایوان در دولت تدبیر و امید/ افتتاح 14 پروژه در هفته دولت

فرماندار ایوان گفت: در هفته دولت امسال 14 پروژه با 30 میلیارد تومان اعتبار در شهرستان ایوان افتتاح و یک پروژه هم کنگ زنی خواهد شد .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «امیدعلی سبزی» در نشست خبری با بیان اینکه از ابتدای دولت تدبیر و امید تا کنون 312 میلیارد تومان در شهرستان ایوان هزینه شده است، اظهار کرد: در حوزه بهداشت و درمان شهرستان ایوان نزدیک به 32 میلیارد تومان هزینه شده و در حوزه آب منطقه‌ای، سد، تصفیه خانه و... بالغ بر 159 میلیارد تومان، جهاد کشاورزی 18 میلیارد و ششصد میلیون تومان،  راه و شهرسازی 45 میلیارد تومان، آب و فاضلاب شهری 24 میلیارد تومان،  شهرداری‌های زرنه و ایوان بیش از 17 میلیارد تومان، بنیاد مسکن و در زمینه اجرای طرح هادی بیش از 3 میلیارد تومان، بیش از 5 و نیم میلیارد تومان در زمینه دهیاری ها ، بیش از 21 میلیارد تومان از طریق کمیته امداد، بیش از 1 و نیم میلیارد تومان به خانواده های شهدا و ایثارگران، نزدیک به 4 میلیارد تومان در زمینه ورزش و جوانان و بیش از 3 و نیم میلیارد تومان هم ذر زمینه خدمات به عشایر هزینه شده است .

وی با بیان اینکه اعتبار اداراتی که با رسانه‌ها ارتباط نداشته باشند کم می‌شود، و رسانه‌ها هم باید عملکرد مسئولان را رصد کنند، تصریح کرد: در حوزه اشتغالزایی در حوزه روستایی 104 طرح با 248 نفر اشتغالزایی 9 میلیارد و429 میلیون تومان قرارداد بسته شده است .

فرماندار ایوان ادامه داد: کار تونل قلاجه با 2 هزار و 500 متر طول به اتمام رسیده که 80 درصد اعتبارات این تونل در دولت تدبیر و امید صورت گرفت که اکنون روشنایی و سیستم تهویه این تونل ناتمام مانده که در حال انجام است و تلاش می کنیم و امیدواریم تا پیش از اربعین مهیای پذیرایی از زوار باشد .

سبزی از افتتاح  کارخانه آسفالت شهرداری ایوان در هفته دولت خبر داد و تصریح کرد: پس از پیگیری ها و رایزنی های بسیاری با کشاورزان و مالکان اراضی، اقدامات اولیه برای ایجاد کمربندی ایوان انجام شده و در تلاش هستیم در هفته دولت امسال کلنگ اجرای این چروژه مهم به زمین زده شود .

وی تصریح کرد: از 45 روز پیش تاکنون موضوع احتکار را به صورت روزانه رصد میکنیم و تعزیرات پیگیر این موضوع است اما واقعیت این است که این یک مشکل داخلی است و قرار نیست که هر آنچه ترامپ به عنوان رئیس جمهور آمریکا می‌گوید، احتکار کنندگان هم راهرو او باشند .

فرماندار ایوان تاکید کرد: قدردان زحمات نیروهای انتظامی و قضات هستیم اما لازم است که تمام قوا پاسخگوی مردم باشند .

سبزی با بیان اینکه در زمینه مبارزه با آسیب های اجتماعی در تلاش هستیم که علاوه بر بهبود وضعیت اشتغال، زمینه های نشاط اجتماعی را فراهم کنیم، ادامه داد: نشاط اجتماعی فقط شامل برگزاری کنسرت‌ها نمی‌شود و در تلاش هستیم در این زمینه اقدامات مناسبی را انجام دهیم .

وی ادامه داد: 100 درصد روستاهای بلای 20 خانوار در این شهرستان دارای گاز خانگی هستند و در این زمینه به عنوان شهرستان سبز مطرح هستیم .

فرماندار ایوان درباره برخی شایعات در مورد شهرداری ایوان گفت: در موضوع شهرداری، جابجایی اعتبار رخ داد؛ در این ماه های اخیر اقدامات مناسبی در حال انجام است و اعتبارات مطلوبی هم در این زمینه اختصاص یافته است. تعریض معابر، آسفالت و جدولکشی از اقدامات در دست اجرا است .

سبزی تاکید کرد: از تمام طرح های صنعتی راکد، فعال و نیمه فعال شهرستان بازدید شده و به جد پیگیر به روز رسانی آنها هستیم .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: