• یکشنبه ۲۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۵
  • دسته بندی : شهرستانها
  • کد خبر : 975-197-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

فرماندار دهلران:

زیرساخت‌های "چیلات" با هزینه ۳۴۰ میلیارد ریالی در حال تکمیل است

فرماندار دهلران گفت: زیرساخت‌های چیلات با هزینه ۳۴۰ میلیارد ریالی در حال تکمیل شدن است و امیدواریم با  به رایزنی های انجام شده زمینه تسریع در گشایش این مرز فراهم شود.
به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «سید حسینعلی موسوی» درآئین تجلیل از خبرنگاران دهلران با گرامیداشت شهادت صارمی و تبریک روز خبرنگار و تقدیر از تلاش وزحمات فعالان عرصه خبر و اطلاع رسانی و فعالان رسانه ای اظهار کرد:خبرنگاران سرمایه ای ارزشمند و یکی از فاکتورهای توسعه هستند .
وی با اشاره به ظرفیت های شهرستان در عرصه های مختلف و سرمایه گذاری های دولت در این حوزه ها گفت:همه باید تلاش کنند تا شهرستان بیش از پیش در مسیر توسعه قرار گیرد .
فرماندار دهلران خبرنگاران و فعالان حوزه های فرهنگی و هنری را از عوامل توسعه ذکر کرد و افزود:از همه اصحاب رسانه و خبر استمداد می طلبیم که با رعایت اخلاق مداری و توجه به رسالت حرفه ای خود وپردازش موضوعات برای توسعه همه جانبه شهرستان بیش از پیش همت کنند .
موسوی خبرنگاران را بازوی قدرتمند دولت وزبان گویا و صدای رسای مردم دانست و افزود:بیان مطالبات مردم و انعکاس خدمات دولت نقش مهمی در جامعه دارد و این از رسالت های حرفه ای خبرنگاران است .
وی دهلران را یکی از شهرستان های فعال در حوزه عمرانی دانست و گفت: ۵۰ درصد فعالیت‌های عمرانی در این شهرستان است و فعالیت پروژه های ان جی ال و پتروشیمی و در آینده پالایشگاه و برق ۵۰۰ مگاواتی نقش مهمی در اشتغال و توسعه شهرستان دارد .
وی به سامانه گرمسیری و چهار خطه کردن محور دهلران به اندیمشک و مهران وآبیاری تحت فشار پهله و پرچینه اشاره کرد و افزود: ۳۰ هزار میلیارد ریال برای پتروشیمی دهلران هزینه می شود ضمن اینکه ۹۰ درصد نیروهای ان بومی هستند و با گسترش حوزه کاری تا زمینه اشتغال 1000 نفر فراهم می شود و تلاش برای بکارگیری نیروهای بومی همیشه در دستور کار است ضمن اینکه با بهره برداری از ان جی ال و پتروشیمی در سال ۹۹ زمینه جذب نیروهای تحصیل کرده و متخصص از طریق آزمون فراهم می‌شود.
وی به رایزنی های استاندار و نماینده مجلس در خصوص گشایش مرز چیلات اشاره کرد و افزود:با توجه به نگاه دولت وهمت مدیریت ارشد استان و مسئولان زیرساخت های چیلات با هزینه ۳۴۰ میلیارد ریالی در حال تکمیل شدن است و امیدواریم با توجه به رایزنی های انجام شده با استاندار میسان زمینه تسریع در گشایش این مرز فراهم شود و با توجه به شرایط جهانی و وضعیت کشور عراق طرف عراقی پای کار آید .
وی گفت:با همه این ظرفیت ها و کارهای انجام شده و پروژه های در دست اقدام شهرستان دهلران در آینده از توسعه همه جانبه برخوردار خواهد شد و نوید آینده ای بهتر برای شهرستان را داریم .
در پایان با اهداء لوح سپاس از زحمات خبر ن گاران تجلیل شد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: