• جمعه ۱۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۸:۰۷
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-1392-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

امام جمعه ایلام:

جهاد دانشگاهی از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است

امام جمعه ایلام گفت: جهاد دانشگاهی به عنوان یکی از دستاوردهای انقلاب اسلامی    اهدافی از قبیل گسترش تحقیقات و شکوفایی روحیه تتبع و استعدادها در سطح جامعه برای نیل به خوکفایی ، توسعه امور فرهنگی در سطح جامعه از طریق همکاری حوزه و دانشگاه و سایر مراجع را دنبال می‌کند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، حجت‌الاسلام‌والمسلمین «محمدنقی لطفی» در خطبه‌های نماز جمعه این هفته با بیان اینکه مبارزه بی‌امان و قاطع با تهاجم اقتصادی دشمن اصلی‌ترین مطالبه مردم از دولتمردان است ، اظهار کرد: عامل اصلی ۷۰ درصد مشکلات سوء مدیریت و سیاست‌های غلط است نه تحریم‌ها.عدم توجه به استفاده از ظرفیت‌های داخلی ، سوء مدیریت ، اشرافیگری و فاصله گرفتن دولتمردان از تفکر انقلابی و مدیریت جهادی رشد و تشدید مفاسد اقتصادی ، رانتخواری، دو تابعیتی برخی از مدیران و اسکان فرزندان برخی از مسؤولان در کشورهای غربی سبب اعمال سیاست‌های خصمانه و امیدواری رژیم آمریکا و کشورهای اروپایی شده است.

وی ادامه داد: دشمن روباه صفت با دستکش مخملی دیپلماسی مذاکره و با سرگرم کردن دولتمردان طی پنج سال گذشته دو هدف مهم و راهبردی مهندسی فروپاشی و ساماندهی و سازماندهی جریانات معاند و محارب و تروریست را علیه ملت و نظام اسلامی در دستور کار خود قرار داده است.

خطیب جمعه ایلام گفت: نتیجه شکست آمریکایی‌ها در کودتا و فتنه ۸۸ سبب شد سیاست تغییر روش از تقابل مردم با مردم و ناکارآمد جلوه دادن نظام و در نهایت دو قطبی کردن مردم را برای مقابله با نظام تعقیب کند.

لطفی ادامه داد: اعمال و تشدید تحریم‌های فلج کننده و اقناع و مدیریت افکار عمومی برای تبدیل ضرورت مذاکره با آمریکا به مطالبه عمومی تنها عامل برون رفت از مشکلات کشور قلمداد کند و دولتمردان با ساده‌اندیشی و اعتماد بیجا به دشمن و لبخندهای فریبکارانه او سبب شروع مذاکرات هسته‌ای و امضای برجام دشمن را به شدت امیدوار کرد که دولت ایران برای حل مشکلات اقتصادی به هرگونه امتیازدهی و عقب نشینی از فعالیت‌های هسته‌ای تن می‌دهد.

امام جمعه ایلام اضافه کرد: سرگرم شدن دولتمردان به مذاکرات و توهم دل بستن به رفع مشکلات کشور از طریق توافق با آمریکا و جذب سرمایه‌های خارجی فرصت‌سوزی پنج ساله‌ای که می‌توانست به تقویت اقتدار نظام اسلامی و استقلال اقتصادی و قطع وابستگی کشور همراه شود اما متاسفانه غفلت از اقتصاد مقاومتی و بی‌برنامه بودن و سوء مدیریت امروز شاهد این همه مشکلات هستیم.

لطفی در بخش دیگری از سخنانش به روز خبرنگار اشاره کرد و افزود: شکل‌گیری افکار عمومی توسط خبرنگاران محقق می‌شود. خبرنگاران نقش بی‌بدیلی در شکل‌گیری افکار و ایده‌های عمومی دارند.

وی اظهار کرد: آزادی، مسؤولیت، تعهد، شجاعت در بیان واقعیت‌های جامعه و انعکاس مطالبات به حق مردم از ویژگی‌های خبرنگاران است. رسانه‌ها باید بیان واقعیت‌های جامعه را در اولویت کار خود قرار دهند.

نماینده ولی‌فقیه در استان با اشاره به سالروز تشکیل جهاددانشگاهی، با بیان اینکه این نهاد از دستاوردهای بزرگ انقلاب اسلامی است که به منظور تحقق بخشیدن به اهداف انقلاب فرهنگی تاسیس شد، اظهار کرد:این  نهاد مقدس اهدافی از قبیل گسترش تحقیقات و شکوفایی روحیه تتبع و استعدادها برای نیل به خوکفایی ، توسعه امور فرهنگی در سطح جامعه از طریق همکاری حوزه و دانشگاه و سایر مراجع را دنبال می‌کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: