• پنجشنبه ۱۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-1993-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام:

رتبه پنجم کشوری دانشگاه جامع علمی‌ کاربردی ایلام در اشتغال دانش‌آموختگان

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی در 13 مرکز فعال در استان در 123 رشته دانشجو می‌پذیرند و خوشبختانه در شاخص اشتغال دانشجویان بعد از فقارغ‌التحصیلی این دانشگاه در رتبه پنجم کشوری قرار داریم.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «اسفندیار محمدی» در نشست خبری با تبریک روز خبرنگار اظهار کرد: دانشگاه جامع علمی کاربردی دانشگاهی بر پایه‌ی تقاضا محوری است و هر گاه تقاضایی برای یک رشته وجود داشته باشد مراکز تصمیم‌گیر دانشگاه برای تاسیس یک رشته مهارتی اقدام می‌کنند.

وی با بیان اینکه دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام 4600 دانشجو دارد که 2600 دانشجو کاردانی و 2000 کارشنامسی هستند، تصریح کرد: تاکنون بیش از 22 هزار نفر در استان از داین دانشگاه دانش‌آموخته شده‌اند.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام با بیان اینکه 1087 مدرس با مدارک فوق‌لیسانس و دکتری در این دانشگاه تدریس می‌کنند، تصریح کرد: دانشجویان در قالب گروه‌های آموزشی صنعت، مدیریت و خدمات اجتماعی و کشاورزی دانشجو پذیرش می‌کند.

محمدی ادامه داد: دانشگاه جامع علمی کاربردی در 13 مرکز فعال در استان در 123 رشته دانشجو می‌پذیرند و خوشبختانه در شاخص اشتغال دانشجویان بعد از فقارغ‌التحصیلی این دانشگاه در رتبه پنجم کشوری قرار داریم.

وی از سطح‌بندی مراکز علمی کاربردی استان خبر داد و تصریح کرد: اساسنامه‌ی مراکز در حال تکمیل است و مقدمات مرتبط با آموزش و پژوهش در این زمینه حل شده است.

رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی استان ایلام گفت: بر اساس تصمیم مدیریت ستادی دانشگاه مصوب شده وام 50 میلیون تومانی به فارغ‌التحصیلان پرداخت شود که فرصت مناسبی است و امیدواریم دانشجویان استان نیز از این مزیت بهره‌مند شوند.

محمدی از برنامه‌ریزی برای جذب دانشجوی خارجی با محوریت عراق و اقلیم کردستان خبر داد و گفت: یکی از برنامه‌های دانشگاه ایجاد مراکز رشد و نوآوری در مراکز علمی کاربردی است تا با استفاده از این فرصت از ایده‌های صاحبان ایده استفاده و استارتاپ‌هایی را برگزار کنیم و زمینه ورود به کسب‌وکارهای جدید فراهم شود.

وی ایجاد کلینیک‌‌های مشاره و مدیریت، همکاری با دستگاه‌های اجرایی با بهره‌گیری از توان علمی مدرسان ، اجرای پودمان‌های مهارتی، تعامل با بازار کار، جامعه و صنعت را از برنامه‌های این دانشگاه اعلام کرد.

محمدی در پاسخ به سوال ایسنا، درباره موانع تحقق کامل تربیت نیروی ماهر و آچار به دست، اظهار کرد: متاسفانه  خانواده‌ها فرزندان خود را به سمت ادامه تحصیل در رشته‌های پردرآمد مانند پزشکی که در آینده با ریسک مواجه نیستند سوق می‌دهند در حالی که کسب و کار همواره با ریسک قرین است.

وی ادامه‌ی پاسخ به این سوال گفت: برخی مراکز برای ایجاد جذابیت برای جامعه‌ی هدف در رشته‌های غیرمهارتی هم دانشجو جذب کردند که این رویه ادامه پیدا کرد اما امیدواریم با برنامه‌های در حال اجرا این نقیصه رفع شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: