• شنبه ۱۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۴۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-1690-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ایلام در مجلس:

اختصاص عوارض درآمدهای شرکت‌های نفت وگاز به شهرداری‌های ایلام اولی‌تر از پایتخت است

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی گفت: بخشی از عوارض حاصل از نفت، گاز ، پتروشیمی و صنایع وابسته که به حساب پایتخت واریز می شود، به حساب خزانه استان ایلام واریز شود تا  شهرداری ایلام و سایر شهرداری‌های استان ازمداخل قانونی از آن منتفع شوند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «سلام امینی» در دیدار با معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور که با حضور شهردار ایلام برگزار شد، اظهار کرد: با شرکت‌های بزرگ و فعال به دلیل اینکه در شهرهای بزرگ همچون تهران ثبت شده‌اند و قرادادهایشان را هم در شهرهای بزرگ و یا در شهرهایی غیر ازخود ایلام منعقد می‌کنند، مالیات ها را به حساب استان ایلام واریز نمی‌کنند و از این جهت مردم ایلام متضرر می‌شوند .

وی گفت:  ازسوی دیگر بخش قابل توجهی از زیرساخت‌های استان که در اختیار شرکت‌ها قرار می‌گیرد، یا استفاده از ماشین‌آلات سبک وسنگین ، آسیب می‌بیند و یا تخریب می‌شوند. همچنین به دلیل غیربومی بودن این شرکت‌ها، اشتغال نیروهای کار بومی نیز رونق چندانی نخواهد داشت .

عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه لازم است  این بخش از مالیات‌ها به عنوان حق مسلم مردم به حساب استان ایلام واریزشود، تصریح کرد: این اقدام کمترین خدمت به استان مرزی ایلام است که بخشی از عوارض حاصل از نفت، گاز ، پتروشیمی و صنایع وابسته که به حساب پایتخت واریز می شود، من بعد به حساب خزانه استان ایلام واریز شود تا  شهرداری ایلام و سایر شهرداری های استان ازمداخل قانونی از آن منتفع شوند .

دکتر «طالب صادقیان» شهردار ایلام نیز در این دیدار اظهار کرد:  سامان یافتن پروسه توسعه عمران شهری ایلام، به همکاری های مستمرمسؤلان استانی و کشوری در مرکز و نیز نمایندگان مجلس نیازمند است که دغدغه های مسئولانه دکتر سلام امینی نسبت به شهرداری‌های استان و شهرداری مرکز استان ستودنی است و ازبابت پیگیری برگزاری این جلسه صمیمانه قدردانی می کنم .

وی ادامه داد: شهرداری ایلام با دست خالی و با تلاش مضاعف نیروهای انسانی خود دریک جهاد عمرانی گام نهاده است  چرا که مردم نجیب ایلام شایسته این نوع خدمتگذاری هستند لذا انتطارداریم سازمان امورمالیاتی کشور ما را در راه خدمات رسانی مطلوب به مردم مجدانه یاری دهد .

در ادامه دکتر «تقوی‌نژاد» معاون وزیر امور اقتصادی و دارایی و رئیس کل سازمان امور مالیاتی کشور نیز با استقبال از این درخواست ، تحقق این مهم را در راستای حمایت از مناطق محروم دانست و ضمن پذیرش این موضوع قول داد که درآینده نزدیک اسامی تمامی شرکت های فعال و میزان پرداختی مالیات آنان را محاسبه و به حساب استان ها واریز شوند .

رئیس کل سازمان امورمالیاتی کشور دراین جلسه تاکید کرد: قطعا اجازه نخواهیم داد که به هیچ وجه حق مردم ایلام تضییع شود چرا که در برگشت مالیات ۳۲۰۰ میلیارد تومانی را که دولت برداشت نموده است در واقع بخش اعظم آن به حوزه شهرداری ها مرتبط می شود

وی همچنین در خاتمه این جلسه تأکید کرد که انتظار می‌رود نمایندگان ایلام در کنار سایر نمایندگان مجلس سازمان امورمالیاتی را ازطریق کمسیون ها و صحن مجلس، یاری نمایند. که دراین راستا نماینده ایلام قول همکاری و رایزنی لازم را اعلام کرد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: