• جمعه ۱۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۱۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-1691-5
  • خبرنگار : 961201
  • منبع خبر : گزارش

برگزاری همایش فرش بافان و پشتیبان فرش طرح نوین توسعه مشاغل خانگی در شهرستان ایوان

اولین گام اتصال پشتیبان و متقاضیان در طرح نوین توسعه مشاغل خانگی در استان ایلام با برگزاری همایشی در شهرستان ایوان برداشته شد.
به گزارش ایسنا منطقه ایلام، همایش مشترک  ستاد راهبری طزح نوین توسعه مشاغل خانگی استان ایلام و شرکت هفت اورنگ زاگرس به عنوان پشتیبان رسته فرش در این طرح با حضور جمع کثیری از متقاضیان طرح نوین و فرش بافان شهرستان ایوان برگزار شد.
در ابتدای این همایش شرکت کنندگان به شدت اعتراض خود را به برخی رویه های پیشین در حوزه فرش بافی و برخی متولیان امر فرش بافی در استان ابراز کردند.
مدیر عامل شرکت هفت اورنگ زاگرس فرش را ممرّ درآمد خوبی برای خانوارها دانست گفت: در صورت انجام درست فرش بافی، فرش بافان می توانند به عنوان یک شغل پایدار روی آن حساب کنند.
"ولی الله مرادی" با اشاره به برخی توانمندی های شرکت هفت اورنگ زاگرس در تهیه مواد اولیه مرغوب و ارتباط با طراحان و تاثیرگذاران حوزه فرش کشور اظهار کرد: در قالب طرح نوین مشاغل خانگی می توان منتظر اتفاقات بسیار خوبی در این عرصه بود.
نماینده ستاد راهبری الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی در استان نیز با تشریح طرح نوین برای شرکت کنندگان گفت: با پایان یافتن فاز اول طرح یعنی "ثبت نام متقاضیان" همایش کنونی در قالب فاز دوم طرح یعنی "آموزش و توانمندسازی" متقاضیان برگزار می شود.
"عبداله منصوری" فاز سوم طرح یعنی "اتصال به بازار" را وجه تمایز طرح نوین خواند و افزود: با همکاری پشتیبان فرش برای شناسایی و ثبت نام فرش بافان شهرستان ایوان برای هر روستا یک تیم و برای هر تیم یک سرتیم  تعیین کردیم که باعث شده هم اکنون اکثر فعالان حوزه فرش شهرستان ایوان در این همایش حضور یابند.
وی با توجه به اعلام آمادگی شرکت کنندگان در همایش به همکاری با شرکت "هفت اورنگ زاگرس" که با تکمیل فرم های همکاری اعلام شد، تاکید کرد:   در طرح نوین مشاغل خانگی ضعف های طرح های پیشین دیده شده و آسیب های آنها برطرف شده که یکی از مهم ترین آسیب ها اتکا به وام بدون در نظر گرفتن بازار محصولات تولیدی بوده است.
در حاشیه این همایش معاون فرماندار ایوان اعلام آمادگی کرد مساعدت لازم را از پشتیبان فرش به عمل بیاورد


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: