• چهارشنبه ۱۰ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۰۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-1590-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام:

جهاددانشگاهی رسانه و دانشگاه را به خوبی به هم پیوند داده است

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام گفت: رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی با انعکاس درست واقعیت‌های جامعه به تزریق امید و آرامش در جامعه کمک کنند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، سرهنگ «فرزاد یاسمی» با حضور در ایسنا، منطقه ایلام، با تبریک سالروز تاسیس جهاددانشگاهی و روز خبرنگار اظهار کرد: جهاددانشگاهی در کنار فعالیت‌های علمی، فرهنگی، آموزشی و پژوهشی توانسته است با خبرگزاری‌های ایسنا، سیناپرس و ایکنا توانسته است هم دانشگاه و رسانه را به هم ارتباط دهد و هم اظهار نظرهای کارشناسانه را ترویج کند.

وی با تاکید بر اهمیت نقش رسانه‌ها در فرهنگ‌سازی گفت: تنها راه به ثمر نشستن طرح‌های مختلف اجتماعی حضور مردم است و رسانه‌ها می‌توانند با کمک به پلیس در این زمینه فرهنگسازی لازم را انجام دهند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام تصریح کرد: جامعه امروز به شدت نیازمند آموزش تجزیه و تحلیل اخبار فضای مجازی و در واقع سواد رسانه‌ای است که این معاونت آمادگی دارد با همکاری جهاددانشگاهی در این زمینه کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی را برگزار کند.

یاسمی با اشاره به شرایط کنونی کشور گفت: نیاز است رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی با انعکاس درست واقعیت‌های جامعه به تزریق امید و آرامش در جامعه کمک کنند.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت‌های مشاوره‌ای در سطح معاونت اجتماعی فرماندهی انتظامی استان تصریح کرد: مددکاران اجتماعی در کلانتری‌های شهرستان‌های 10 گانه استان مستقر هستند و تاکنون 10 هزار نفر مراجعه کننده داشته‌اند و بیش از 70 درصد اختلافات با تلاش این عزیزان به صلح و سازش انجامیده است.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان ایلام با اشاره به فعالیت‌های آموزشی این معاونت در مدارس، مساجد، پایگاه‌های مقاومت ، تصریح کرد: در سال گذشته بیش از 100 نمایشگاه تخصصی برگزار و 6000 دقیقه برنامه در حوزه‌های تحقیقاتی، مشاوره‌ای و آموزشی از طریق رسانه ملی پخش شده است.

به گزارش ایسنا، «سیدغلامرضا حسینی» رئیس جهاددانشگاهی واحد استان نیز در این دیدار اظهار کرد: حل مسائل و مشکلات اجتماعی تنها از عهده یک سازمان یا یک نهاد به تنهایی برنمی‌آید بنابراین نیاز است با هم‌افزایی در این زمینه گام برداشت تا پژوهش‌های پراکنده بتوانند جامعیت پیدا کنند و هدفمندتر به کمک حل مسائل جامعه بیایند .

وی با بیان اینکه جهاددانشگاهی آمادگی کامل دارد تا در این زمینه نقش خود را ایفا کند، تصریح کرد: جهاددانشگاهی زنجیره دانش در سراسر کشور است و می‌توان با بهره‌گیری از تجربیات و پژوهش‌های این نهاد خلاء‌های موجود را پر کرد.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان ایلام با بیان اینکه جهاددانشگاهی می‌تواند با ارائه طرح پژوهشی شناسایی و اولویت‌بندی آسیب‌های اجتماعی به نیروی انتظامی کمک کند،گفت: ریشه بسیاری از جرائم عدم آگاهی جامعه است و می‌توان گفت که با وجود گسترده بودن مراکز آموزشی هنوز آن گونه که باید حق آموزش ادا نشده و جهاددانشگاهی مصمم است این نقیصه را رفع کند.

حسینی برای انجام کارهای مشترک، ارائه خدمات آموزشی و تعاملات بیش از پیش اعلام آمادگی کرد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: