• سه شنبه ۹ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-1190-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

پشتیبانان از مزایای طرح نوین مشاغل خانگی می‌گویند

پشتیبانان طرح نوین مشاغل خانگی به تاثیرگذاری جهاددانشگاهی در موفقیت این طرح امیدوارند.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «ملکه ملکشاهی» که در رشته خیاطی و پوشاک فعال است،  اظهار کرد: متقاضیان باید انگیزه کافی برای اشتغال داشته باشند، ما آمادگی داریم مشاوره و آموزش بدهیم و آنها را پشتیبانی کنیم اگر اشتیاق کافی در وجود متقاضی باشد قطعاً به شغل پایدار خانگی در زمینه پوشاک و خیاطی خواهد رسید.

این پشتیبان طرح نوین مشاغل خانگی با بیان اینکه به موفقیت طرح خوشبین است گفت: ایجاد اشتغال خانگی در استان در رسته پوشاک بسیار آینده‌دار است و به درآمد خانوار کمک می‌کند، فرصت خوبی برای کسانی است که جویای کار خانگی هستند با جدیت و همتی که در یادگیری و دریافت مشاوره به خرج می‌دهند برای آنها بازاریابی می شود و جهاد دانشگاهی هم حامی آنها است.

وی دریافت تسهیلات برای کسانی که مهارت کافی دارند را پیشبرنده دانست و افزود: ما نمی‌گوییم به همه وام بانکی بدهند حتی آنها که قصد ایجاد شغل را ندارند اما افراد جویای کار و دارای مهارت باید شامل تسهیلات طرح شوند.

ملکشاهی حمایت و پشتیبانی از افراد دارای مهارت کافی را اولویت طرح در مرحله دوم ارزیابی و خاطر نشان کرد: کمک جهاد دانشگاهی در بازاریابی در استان و سطح ملی بزرگترین خدمت این طرح است.

«هدیه یوسف‌وند» دیگر پشتیبان طرح ملی الگوی نوین توسعه مشاغل خانگی استان ایلام در رشته پوشاک نیز اظهار کرد: هم اکنون با وجود مشکلاتی که از نظر اقتصادی در بازار وجود دارد، بازار پوشاک در استان ایلام وضعیت مطلوبی دارد یعنی مردم حتی اگر برای خرید مایحتاج خود هم مشکل داشته باشند در زمینه خرید پوشاک کم نمی‌گذارند.

وی احتمال موفقیت متقاضیات علاقمند و دارای مهارت و انگیزه را بسیار بالا دانست و ادامه داد: تولید لباس با کیفت مناسب در حال حاضر در ایلام خواهان و بازار دارد و کسانی که به این عرصه وارد می‌شوند باید اصول کار را یاد بگیرند و مشکلات آنها را دلسرد نکند.

یوسف‌وند گفت: اتصال این حرفه به زنجیره‌ تولید و توزیع و بازار، یک هدیه بزرگ به افراد جویای کار و علاقمند به این رشته است که باید قدر بدانند.

«ولی اله‌مرادی» از بافندگان فرش استان هم گفت: تولید فرش در استان ایلام سابقه‌ای 80 ساله دارد، سابقه ما در این زمینه کمتر از برخی استان‌های دیگر است اما بافنده‌های خوبی داریم و کیفیت فرش ما در حال حاضر با کیفیت فرش تبریز و کاشان و برخی استان‌های دیگر برابری می‌کند.

وی ادامه داد: ما در زمینه نقشه و طراحی هنوز مدلی بومی که خاص و منحصر به استان خودمان باشد نرسیده ایم و هنوز کارگاه رنگرزی مناسبی نداریم، چون بافندگان ما در استان گمان می‌کنند طراح بومی باید در حد استاد فرشچیان باشد در حالی که چنین نیست و ما می‌توانیم طراحی در حد استان خودمان داشته باشیم.

اله‌مرادی گفت: طرح نوین مشاغل خانگی می‌تواند نقطه عزیمت ما برای طرح و نقشه بومی بشود و از ما حمایت کند تا تحولی در تولید فرش با برند ایلام داشته باشیم.

این پشتیبان طرح نوین مشاغل خانگی در رشته فرش با اشاره به اینکه مشکلاتی در بازار خارجی فرش کشور به وجود آمده است خاطرنشان کرد: سعی ما این است که جایگاه مناسبی در بازار داخلی بدست آوریم که جهاد دانشگالهی به واسطه این طرح می تواند به ما کمک کند.

وی آیتم‌های گنجانده شده در طرح ملی الگوی نوین مشاغل خانگی نظیر اتصال به پشتیبان و بازار و برندهای معتبر را فوق‌العاده ارزیابی کرد و گفت: معتقدم این طرح موفق می‌شود ، هر طرحی که جهاد دانشگاهی در کشور به آن ورود کرده، قرین موفقیت بوده است.

اله‌مرادی اضافه کرد: وجود پشتیبان در سطح ملی کمک بزرگی به بافندگان مشاغل خانگی است که امیدواریم این اتصال اتفاق بیفتد.  


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: