• دوشنبه ۸ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۵:۳۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 975-1091-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

استاندارایلام:

مدیران در عین قانون‌مداری، ریسک‌پذیر باشند

استاندار ایلام گفت: مدیران در عین پایبندی به قانون برای حل مشکلات مردم ذیسک‌پذیر باشند و از اختیارات مدیریتی استفاده کنند .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی دشتکی» در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با بیان این مطلب اظهار کرد: تحولات خوبی که در استان ایجاد شده و اعتبارات قابل توجهی در بخش‌های مختلف عمرانی علاوه بر بودجه های موجود جذب شده که می‌تواند برای اتمام پروژه‌های در دست اقدام استان بسیار حائز اهمیت باشد .

رئیس ستاد اقتصاد مقاومتی استان گفت:  پیگیری های خوبی برای جذب اعتبارات نفت و گاز، راه ها و اعتبارات سفر ریاست جمهوری صورت گرفته است که افقی روشن را پیش روی توسعه استان ترسیم می کند .

وی به اعتبارات کمک‌های فنی- اعتباری اختصاص یافته به استان اشاره و ابراز داشت: در این بخش که سهم استان 20 درصد بوده اعتباری بالغ بر 50 میلیارد تومان مصوب شده است که باید در یک کمیته تخصصی ساز و کار لازم برای جذب این اعتبارات درنظر گرفته شود و تصمیمات لازم در خصوص نحوه ی هزینه کرد آن اتخاذ گردد .

سلیمانی دشتکی با تأکید بر افزایش قدرت ریسک و تصمیم گیری دستگاه‌ها و مدیران گفت: دستگاه‌های اجرایی در جایی ممکن است تشخیص دهند که نیاز است اعتباراتی جا به جا شود اما ممکن است شائبه‌ی تخلف ایجاد شود و در این خصوص باید با راهکار مناسب قانونی و یا در هماهنگی با دستگاههای نظارتی تصمیم لازم که به نفع مردم، استان و دولت باشد را بگیرند.

وی با تأکید بر این که باید تلاش شود مراحل قانونی جهت جا به جایی اعتبارات طی شود، تصریح کرد: در موقعیتی که نیاز به جا به جایی اعتبارات وجود دارد و اولویت استان و رفع مشکل مردم در دستور کار است، دستگاه‌ها می توانند با اخذ مجوز های لازم قانونی و یا در هماهنگی با دستگاههای نظارتی نسبت به رفع مشکل اقدام کنند و تلاش کنند این جو روانی شکسته شده و قدرت ریسک و تصمیم گیری مدیران بالا رود .

در این نشست مشکلات شرکت آلامتو زاگرس ، پروژه باغ پرندگان ایلام، شرکت امین سیلوی دره‌شهر بررسی و درباره ساماندهی خانه مسافرهای شهر مهران اظهار نظر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: