• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۷
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 975-494-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

نماینده ایلام در مجلس شورای اسلامی:

حماسه " مرصاد" با مقاومت ایلامیان معنا می‌شود!

دکتر سلام امینی نماینده مردم استان ایلام در مجلس شورای اسلامی با ارسال یادداشتی به ایسنا، در سالروز عملیات مرصاد تاکید کرد: مردم ایلام علاوه بر حضور حماسی خود در دفاع از مرز مهران به کمک نیروهای خودی مستقر در تنگه مرصاد نیز شتافتند اما اینک ناباورانه در تحلیل‌های خبری رسانه‌های رسمی ملی و منطقه‌ای، نامی از مردم ایلام برده نمی‌شود و به دفاع جانانه آنان درمقابل دشمن تا سه راهی جندالله و ارتفاعات" زیل " و "تنگ ترشابه"وارتفاعات جنوبی شهرستان ملکشاهی کمترین اشاره‌ای نمی‌شود.
متن کامل این یادداشت به این شرح است: تاریخ دفاع مقدس را که ورق می‌زنیم به سال حماسی 1367 می‌رسیم آن هنگام که آخرین جرثومه‌های شاخه نظامی منافقین در نبردی سهمگین ، درجبهه‌های غرب کشور باشکستی فضاحت‌بار، پُشته‌های کُشته‌های خود را پشت سر گذاشتند و سراسیمه از روی اجساد همفکران خود به سمت دشمن بعثی فرار کردند .
آنها باشعار " امروز مهران فردا تهران " برای یک پیروزی غافلگیرکننده باتمام تسلیحات اهدایی صدام حسین به عمق خاک‌های ایران یورش آورده بودند. منافقین سراسیمه و با عجله وارد مهلکه‌ای شدند که در آن گردان‌های سپاه، بسیج مردمی و ارتش، برای رویارویی با آنان شهادت طلبانه با آمادگی در کمین بودند .
پیش از این در نبرد نیروهای جمهوری اسلامی با منافقین و بعثی‌ها،شهر مهران با حماسه ماندگار مردم مرزدار مهران و استان ایلام برای چهارمین باراز اشغال دشمن بعثی و ایادی آنان آزادشده بود و مردم سلحشور شهرستان‌های سیروان و چرداول، ایوان و ملکشاهی دوشادوش مردم مهران و ایلام شهادت طلبانه و جان برکف از ورود منافقین و بعثیون به خاک وطن ممانعت کرده بودند و دراین راه ، مردان مرد سربداری به خیل شهدا و جانبازان پاکباز پیوستند. بلافاصله پس از آتش بس بین ایران وعراق و خاتمه جنگ، استان همسایه با هوشمندی و ارتباطات و نفوذ وسیع در مرکز توانست حماسه مرصاد را به نام خود ثبت وضبط نماید و اعتبارات فرهنگی چشمگیری را در حوزه دفاع مقدس جذب کند و یادمان مرصاد را احداث و به محل بازدید مردم و کاروان های راهیان نور تبدیل کند که البته سند افتخار همه ایرانیان سلحشور تلقی می‌شود وما نیز به این یادمان افتخار می کنیم .
این درحالی است که مردم ایلام علاوه بر حضور حماسی خود در دفاع از مرز مهران که وسعت عملیات جنگی نبرد با عراقی‌ها تا سه راه جندالله صالح‌آباد و ۳۰ کیلومتری شهرایلام وارتفاعات جنوبی شهرستان ملکشاهی ادامه داشت، به کمک نیروهای خودی مستقر در تنگه مرصاد نیز شتافتند و در نبردهای سومار و گیلانغرب و تنگه کوشک و حتی نزدیکی‌های اسلام آباد حضوریافتند.تا به منافقین بفهمانند که عملیات چلچراغ آنان در اشغال شهرهای مرزی ایران اسلامی ، فروغی جاویدان نخواهد داشت و برای همیشه در زوال و افول محو وتباه خواهند شد .
اینک ناباورانه در تحلیل‌های خبری رسانه‌های رسمی ملی و منطقه ای، نامی از مردم ایلام برده نمی‌شود و به دفاع جانانه آنان درمقابل دشمن تا سه راهی جندالله و ارتفاعات" زیل " و "تنگ ترشابه"وارتفاعات جنوبی شهرستان ملکشاهی کمترین اشاره‌ای نمی‌شود .
بنده خود به عینه دیدم که چگونه مردم استان ایلام در اواخر جنگ همچون اوایل جنگ با بسیج عمومی
فوج فوج عازم جهادعلیه خصم کوردل شدند. آنان تنها به انتطار رسیدن نیروی کمکی ازمرکز اکتفا نکردند بلکه خود به سوی جبهه ها شتافتند و مردانه دشمنان را به عقب راندند
اینک در پَسِ سالیان دفاع مقدس و در سالگرد این حماسه مردمی چرا نامی از آن همه رنج و زحمت و مقاومت وشهامت و شهادت این مردم در کار نیست؟؟
چرا ما در ایلام هر ساله مراسمی تحت این عنوان نداریم ؟
چرا هنوز یادمان دفاع مقدس نبرد با منافقین در تنگه کوشک وتنگه ترشابه احداث نشده است؟
چرا حضرات مسئول سکوت کرده‌اند ؟
بیم آن می رود که این بخش پرافتخار ازتاریخ مقاومت و سلحشوری مردم استان ایلام ندانسته و ناشیانه از تاریخ حماسی و خونرنگ دفاع مقدس حذف شده باشد؟ !
هرچند که تاریخ دفاع مقدس که با ایستادگی و سلحشوری مردم ایلام معنا می شود برای همیشه به دور از تحریف و بی توجهی در اذهان مردم ایران و جهان باقی خواهد ماند اما متولیان ذیربط باید نسبت به این مطالبه مغفول مردم این خطه سلحشور در راستای اقناع افکار عمومی پاسخی شایسته و بایسته ارائه دهند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: