• یکشنبه ۷ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۴۶
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-892-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

92 روز تا اربعین

تلاش برای تغییر مسیر ترانزیت از مرز مهران به «چنگوله» و «چیلات» در ایام اربعین

استاندار ایلام در چهارمین جلسه ستاد اربعین استان تاکید کرد: تلاش ما این است بتوانیم مرزهای «چنگوله» و «چیلات» را برای انجام  مراودات تجاری و بازرگانی به ایام اربعین برسانیم .

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، «قاسم سلیمانی‌دشتکی» در نشست ستاد اربعین استان اظهار کرد: پروزه‌های محور اربعین به خوبی در حال انجام است و یک 1700  میلیارد ریال به پروژه جاده کنجانچم در مسیر مهران اختصاص یافته و  36 کیلومتر از این مسیر تا اربعین آماده خواهد شد و در بحث مطالبات قرارگاه خاتم الانبیاء سال گذشته بیش از 530 میلیارد ریال پرداخت شد و امسال نیز امیدواریم 600 میلیارد ریال پرداختی به قرارگاه داشته باشیم .

استاندار ایلام از اختصاص 150 میلیارد ریال اعتبار جهت تکمیل تونل قلاجه خبر داد و یادآور شد: این اعتبار برای سیستم تهویه و روشنایی این تونل اختصاص می‌یابد و در بحث جاده مرزی مهران نیز 36 میلیارد ریال مصوب شده است .

سلیمانی دشتکی  با اشاره به دیدار با سفرای کشورهای همسایه گفت:  در این دیدار بحث اربعین ، تجار و روابط بازرگانی و ترانزیت کالا مورد بحث و بررسی قرار گرفت و رایزنی جهت سفر سفیر ایران در عراق به استان انجام شد .

وی از پیگیری‌های روزانه جهت فعال سازی مرزهای چیلات و چنگوله خبر داد و افزود: تلاش ما این است بتوانیم این 2 مرز را برای ادامه مراودات تجاری و بازرگانی به ایام اربعین برسانیم .

نماینده عالی دولت در استان ایلام از سفر استاندار واسط عراق به ایلام در روز چهارشنبه خبر داد و اضافه کرد: در این دیدار به دنبال فعال‌سازی کشور عراق در بحث مرزهای چیلات و چنگلوله و هماهنگی‌های لازم در بحث مرز مهران و توافقات لازم در خصوص اربعین و مراودات تجاری خواهیم بود .

وی خواستار مردمی شدن فعالیت های اربعین و برپایی موکب ها شد و تاکید کرد: دستگاهه‌ای دولتی، حمایتی و عمومی نسبت به برپایی موکب ها از محل اعتبارات دولتی خودداری و بیشتر نسبت به جلب مشارکت های مردمی اقدام شود و از برپایی موکب ها در شهرها و مراکز جمعیتی و تجاری خودداری شود.

«محمد نوذری» معاون سیاسی امنیتی و اجتماعی استاندار ایلام نیز در این نشست اظهار کرد: جلسات ستاد اربعین تاکنون 21 مصوبه داشته و فرمانداران نیز در شهرستان‌ها 15 جلسه برگزار کرده‌اند و کمیته‌های تخصصی نیز در 26 جلسه مسائل را بررسی کرده‌اند.

وی به تدوین سند جامع اربعین اشاره کرد و گفت: این سند در حال تدوین است و دستگاه های اجرایی در خصوص ارسال اطلاعات نیز سریعتر اقدام کنند چرا که سند جامع اربعین با اولویت های اقتصادی باید هر چه سریعتر تدوین شود .

«احمد کرمی» معاون امور عمرانی استاندار ایلام نیز اظهار کرد:  تلاش ما در کمیته زیرساخت تکمیل محورهای ارتباطی منتهی به مرز مهران است  و در بحث چهار خطه کردن مسیر کارخانه سیمان تا سرابله ، کنار گذر غربی مهران ، انسداد مرز و فرودگاه مهران فعالیت‌ها به خوبی در حال انجام است.

احمد کرمی از پیگیری های لازم برای دعوت از معاونین عمرانی استان‌های معین در کنگره اربعین خبر داد و گفت: در این خصوص نیز قبل از ایام اربعین این جلسه هماهنگی انجام خواهد شد .

وی از تلاش در جهت تکمیل پروژه های مرتبط با اربعین تا قبل از کنگره عظیم اربعین خبر داد و خاطر نشان کرد: رفع نقاط حادثه‌خیز و ساماندهی پارکنیگ‌ها در حال انجام است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: