• شنبه ۶ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۰:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 975-990-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام:

دانشگاهیان برای حل مسائل اجتماعی راهکار بدهند

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام گفت: حل مسائل اجتماعی، زیست‌محیطی، اقتصادی و فرهنگی جامعه تنها با کمک دانشگاهیان به‌عنوان اعضای اصلی اتاق‌های فکر قابل‌حل است.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «محمد نوذری» در نشست اعضای هیئت اندیشه‌ورز با بررسی دو آسیب اجتماعی طلاق و خودکشی اظهار کرد: دولت تدبیر و امید به سازمان‌های مردم‌نهاد توجه ویژه‌ای دارد و امسال در استان ایلام برای اجرای 130 برنامه با 37 NGO قرارداد‌هایی به ارزش 550 میلیون تومان باهدف کاهش آسیب‌های اجتماعی منعقد شده است.

وی با بیان اینکه امسال برای اولین بار از سازمان‌های مردم‌نهاد برنامه خواستیم و بر کار آن‌ها نیز نظارت خواهد شد، تصریح کرد: یکی از مشکلات استان ین بود که فاقد سند توسعه اجتماعی بود که با همکاری اساتید دانشگاه در حال تدوین است و کار را در این عرصه هموارتر خواهد کرد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با تأکید بر اینکه از هیئت اندیشه‌ورز انتظار داریم در همه عرصه‌ها برای حل مشکلات مردم به کمک دولت بیایند، تصریح کرد: حل مسائل اجتماعی، زیست‌محیطی، اقتصادی و فرهنگی جامعه تنها با کمک دانشگاهیان به‌عنوان اعضای اصلی اتاق‌های فکر قابل‌حل است.

نوذری با تأکید بر اینکه حوزه فرهنگی و اجتماعی حوزه حساسی است و فعالیت‌ها در این زمینه دیر جواب می‌دهد تصریح کرد: امیدواریم آموزش‌های ما در این زمینه به‌روز و با نیازها متناسب شوند و با امید به برنامه‌های خود ادامه دهیم و اگر خدای ناکرده خودمان را کنار بکشیم درست نیست چون در قبال جامعه مسئولیم و باید نقش‌آفرینی کنیم حتی اگر نتیجه‌ کار بر روی یک نفر مؤثر باشد.

در این نشست «مهدی زاده» معاون پژوهشی دانشگاه ایلام، «روندی» مدیرکل پزشکی قانونی استان، «ناصری فر» معاون دانشگاه علوم پزشکی استان، «حسینی» رئیس جهاد دانشگاهی واحد استان، «پورنجف» جامعه‌شناس، «کمربیگی» جامعه‌شناس، «موسی‌نژاد» عضو هیئت‌علمی دانشگاه و جامعه‌شناس، «محمدیان» معاون پژوهشی مرکز آسیب‌های اجتماعی و روانی دانشگاه علوم پزشکی استان، «ایار» روان‌شناس، «سپیدنامه» عضو هیئت علمی گروه جامعه‌شناسی دانشگاه ایلام و «قاسمی» عضو هیئت‌علمی و رئیس دفتر انجمن جامعه‌شناسی دانشگاه ایلام نظرات خود را درباره آسیب‌های اجتماعی استان بیان کردند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: