• چهارشنبه ۳ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۰۷
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-693-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس اداره آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی فنی و حرفه‌ای استان با حضور در ایسنا خبر داد:

برگزاری 1253 نفر دوره فنی و حرفه‌ای برای سربازان از ابتدای امسال در ایلام / آموزش‌های فنی و حرفه‌ای بسترساز خوداشتغالی است

رئیس اداره آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی فنی و حرفه‌ای استان ایلام گفت: در طو ل امسال 1253 نفر دوره برای سربازان در ایلام برگزار می‌شود.

«علی رشیدی» با حضور در ایسنا، منطقه ایلام، اظهار کرد: آموزش‌های فنی و حرفه‌ای به دلیل توام نمودن آموزش‌های نظری و عملی از توانایی زیادی در تشکیل سرمایه انسانی و تربیت کارگر دانش‌محور برخوردار است.

وی با بیان اینکه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نقش مهمی در تشکیل سرمایه انسانی از طریق تربیت نیروی ماهر ایفا می‌کند، تصریح کرد: این آموزش‌ها نه تنها عهده‌دار تربیت نیروی کار مورد نیاز بخش‌های مختلف اقتصاد است بلکه از طریق بسترسازی خوداشتغالی به حل مشکل بیکاری نیز می‌تواند کمک کند.

رئیس اداره آموزش، پژوهش و برنامه‌ریزی فنی و حرفه‌ای استان گفت: این اداره‌ی کل با هدف استفاده و بکارگیری بهینه از توانایی‌های سازمان‌های دیگر و ارائه‌ی خدمات آموزشی به جامعه‌ی هدف سایر دستگاه‌های اجرایی مبادرت به انعقاد تفاهم‌نامه همکاری با سایر سازمان‌ها و نهادهای عمومی از جمله دانشگاه ایلام، شرکت توانیر، آموزش و پرورش، سازمان زندان‌ها، کمیته امدادامام خمینی(ره)، سازمان بهزیستی و شرکت گاز کرده است.

رشیدی ادامه داد: با هدف توسعه مهارت‌آموزی ، ایجاد اشتغال و تربیت نیروی کار ماهر و با توجه به اینکه فراگیری آموزش‌های مهارتی نقشی مهم در آماده شدن سربازان برای ورود به بازار کسب و کار پس از خاتمه خدمت مقدس سربازی را ایفا می‌کند لذا سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای نسبت به انعقاد تفاهم‌نامه‌ای با ستاد کل نیروهای مسلح کرده که تعهدات این اداره کل در استان برای سال 1397 ، 1253 نفر دوره  است.

وی تصریح کرد: جمع کل تعهدات در سال 1397 2 میلیون و 86 هزار و 360 نفر ساعت و 9664 نفر دوره است که عملکرد این اداره کل تا پایان تیرماه 621568 نفر ساعت و 3948 نفر دوره بوده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: