• سه شنبه ۲ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۳۱
  • دسته بندی : علمی و آموزشی
  • کد خبر : 975-493-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

رئیس اداره سنجش و مهارت فنی و حرفه‌ای استان خبر داد:

صدور گواهینامه‌ی 15مهارت صنعت ساختمان در فنی وحرفه‌ای ایلام

رئیس اداره سنجش و مهارت فنی و حرفه‌ای استان ایلام گفت: در سال 1396،  19 هزار و 63 نفر در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای در سطح استان شرکت کردند در حالی‌که تعهد این اداره‌ی کل در این زمینه 11 هزار و 553 نفر بوده است.

«روناک عالی‌پور» با حضور در دفتر ایسنا، منطقه ایلام ،  با بیان اینکه در حال حاضر در همه‌ی شهرستان‌های استان به استثنای چرداول آزمون‌ها به‌صورت الکترونیکی برگزار می‌شود، تصریح کرد: یکپارچه کردن آزمون‌ها نقش بسیار مهمی در سلامت آزمون، دقت و سرعت آنها دارد.

وی  تقویت کیفیت آموزش‌ها و همسان‌سازی با استانداردهای روز دنیا را از اولویت‌های آموزش فنی و حرفه دانست و گفت: هدف از آموزش‌های فنی حرفه‌ای تربیت نیروی آچار به دست و توانمند برای توسعه استان و کشور است.

رئیس اداره سنجش و مهارت فنی و حرفه‌ای استان ایلام تصریح کرد: در سال گذشته 19 هزار و 63 نفر در آزمون‌های فنی و حرفه‌ای در سطح استان شرکت کردند در حالی‌که تعهد این اداره‌ی کل در این زمینه 11 هزار و 553 نفر بوده است.

عالیپور دلیل این افزایش آمار را افزایش آموزش‌ها در اداره‌ی کل و  فعال‌تر شدن آموزشگاه‌های آزاد عنوان و تصریح کرد: این گواهینامه‌ها هوشمند هستند و قابلیت جایگذاری 20 دوره در آنها وجود دارد و در سراسر کشور می‌توان با ورود به سامانه استعلام فنی و حرفه‌ای از صحت آنها اطمینان پیدا کرد.

رئیس اداره سنجش و مهارت فنی و حرفه‌ای استان ایلام بابیان اینکه گواهینامه‌های مهارت در صنعت ساختمان 3 ساله و گواهینامه‌های مهارتی 5 ساله صادر می‌شوند گفت:  15 حرفه صنعت ساختمان در فنی و حرفه‌ای ایلام آموزش داده می‌شود و این حِرَف و حرفه‌های قالی بافی و گلیم بافی منجر به بیمه‌ی فراگیران می‌شود.

عالیپور با بیان اینکه در سال گذشته علاوه بر آموزش کارآموزان، آموزشگاه‌های آزاد و آزمون‌های ادواری برای زندانیان و پادگان‌ها و معتادین  نیز آزمون برگزار شد، تاکید کرد: مطابق تفاهم نامه‌ی سازمان متبوع با ستاد کل نیروهای مسلح در کشور وبه تبع آن در ایلام برای نیروهای مسلح دوره‌های مختلف آموزشی برگزار و برای 1186 نفر گواهینامه و برای مربیان نیروهای نیروی مسلح نیز 17 نفر کارت مربیگری صادر شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: