• دوشنبه ۱ مرداد ماه، ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۳
  • دسته بندی : سیاسی
  • کد خبر : 975-192-5
  • خبرنگار : 911201
  • منبع خبر : گزارش

در هفتمین سالگرد شهادتش عنوان شد:

رضایی‌نژاد نخبه‌ای متعهد و مسئولیت‌پذیر بود

7 سال پیش در چنین روزی دانشمند هسته‌ای داریوش رضایی‌نژاد جلو چشمان همسر و فرزند خردسالش آرمیتا به شهادت رسید و امروز در مراسمی یاد و خاطره او گرامی داشته شد.

به گزارش ایسنا، منطقه ایلام، دکتر «محمد نوذری» در این مراسم بابیان اینکه شهید رضایی‌نژاد نابغه علمی، متخصص وارسته و در عین جوانی تکامل‌یافته بود، اظهار کرد: اوج جنایت و حقارت آمریکا و رژیم صهیونیستی را باید در ترور یک دانشمند و نخبه علمی به نظاره نشست که توان دیدن ایران قدرتمند را ندارد .

معاون سیاسی امنیتی استاندار ایلام با اشاره به شخصیت شهید رضایی‌نژاد و مدارج علمی ایشان ادامه داد: اوج مظلومیت این شهید آنجاست که بسیاری از دانشگاه‌های معتبر اروپایی از ایشان دعوت نمودند تا در کشور آن‌ها به فعالیت‌های علمی ادامه دهد اما این شهید عزیز با توجه به میهن‌پرستی خاصی که داشتند اسرار بر حضور در همین کشور و خدمت به همین مردم داشتند و در این راه جان‌عزیز خود را نثار این نظام و ملت نمودند .

نوذری شهید رضایی‌نژاد را نخبه‌ای متعهد و مسئولیت‌پذیر دانست و خاطرنشان کرد: پاداش چنین انسان‌های ارزشمندی کمتر از شهادت نیست و این پاداش خداوند به کسانی است که درراه او و خدمت به مردم قدم برمی‌دارند .

وی با اشاره به 40 سالگی انقلاب اسلامی گفت: امروز ایران اسلامی تبدیل به درختی تنومند و مستحکمی شده است که به فرموده مقام معظم رهبری روزبه‌روز قوی‌تر می‌شود .

معاون استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به دشمنی آمریکایی‌ها و خروج آنان از معاهده‌ی بین‌المللی برجام تصریح کرد: آمریکا و هیئت حاکمه‌ی آنان به دنبال فشار و تضعیف نظام جمهوری اسلامی هستند اما امروز با عملکرد خوب دستگاه دیپلماسی کشور در یک انزوای کامل بین‌المللی قرار گرفته‌اند .

وی با اشاره به تأکیدات مقام معظم رهبری در خصوص لزوم وحدت و همدلی خاطرنشان کرد: شرایط امروز کشور نیاز اساسی به همدلی، وحدت و هم‌گرایی دارد لذا همه‌ی جریان‌ها و دسته‌های سیاسی باید اختلافات را کنار گذاشته و همه در راستای منافع ملی حرکت کنند .

نوذری شرایط منطقه را بسیار حساس دانست و بیان داشت: امروز ما بیش‌ازپیش نیازمند روحیه ایثار و فداکاری دوران جنگ تحمیلی هستیم تا بسیجی وار موانع را یکی پس از دیگری از پیش روی خود برداریم .

معاون استان با اشاره به مشکلاتی که در جامعه وجود دارد ، گفت: راه خروج کشور از این مشکلات این نیست که مردم را دچار یأس و ناامیدی کنیم بلکه باید با کار و تلاش خالق امید و اعتماد بیشتر در جامعه باشیم چون امروز همه ما در یک کشتی نشسته‌ایم و اگر این کشتی آسیب ببیند همه ما دچار مشکل خواهیم شد .

نوذری افزود: امروز دولت نماینده مردم و نظام است و باید پشت‌به‌پشت هم از آن دفاع کنیم، چراکه وقتی پشتوانه مردمی دولت قوی باشد نظام و مردم قوی خواهند شد .

نوذری در ادامه شهرستان آبدانان را دارای ظرفیت‌های مناسب برای توسعه دانست و تأکید کرد: باید از این ظرفیت برای رفع مشکلات این شهرستان که بیشتر اشتغال بوده استفاده نمود .

وی به پروژه‌ی عظیم تونل کبیر کوه اشاره کرد و گفت: با افتتاح تونل کبیر کوه که با اختصاص اعتبارات ملی و استانی تا پایان سال مالی به بهره‌برداری می‌رسد این شهرستان از بن‌بست جغرافیایی خارج خواهد شد و امکان ایجاد فعالیت‌های اشتغال‌زایی و طرح‌های اقتصادی و تولیدی بیشتری در شهرستان فراهم خواهد شد .

معاون استاندار ایلام در پایان به سفر استاندار به شهرستان آبدانان اشاره کرد و آن را در راستای توسعه این دیار عنوان کرد و گفت: نگاه به ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های آبدانان در حوزه‌های کشاورزی، صنعتی، گردشگری، سدسازی و ... ضمن ایجاد زمینه‌های اشتغال‌زایی، این منطقه را در مسیر توسعه قرار خواهد داد .


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: